ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
dr Robert Zajdler
dr Robert Zajdler, radca prawny prowadzący kancelarię prawną świadczącą usługi dla sektora energetycznego, wykładowca na Politechnice Warszawskiej, ekspert ds. energetycznych w Instytucie Sobieskiego.

Wcześniej pełnomocnik Polski w postępowaniach arbitrażowych, w tym opartych na Traktacie Karty Energetycznej. Zajmował się też negocjacjami akcesyjnymi Polski do Unii Europejskiej oraz dostosowaniem prawa polskiego do wymogów prawa Unii Europejskiej. Pracował również w Komisji Europejskiej.

Autor licznych publikacji w dziedzinie
energetyki (szerzej na stronie www.zajdler.eu).

26.01.2011r. 14:57

Nowe rozwiązania prawa UE, które Polska powinna wdrożyć do 3 marca 2011 r. wprowadzają szereg zmian do funkcjonowania systemu przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej. Zmiany te, wymuszone pewnym założonym modelem rynku energetycznego, spowodują określone koszty dla przedsiębiorstw działających w tym sektorze.
kancelaria Wardyński i Wspólnicy ("Energia Elektryczna" - nr 12/2010)
25.03.2010r. 15:08

Niekorzystna struktura wiekowa infrastruktury energetycznej, pogarszający się stan techniczny oraz trudności w realizowaniu przez spółki energetyczne koniecznych zadań inwestycyjnych rodzą konieczność zapewnienia szybkiej realizacji nowych inwestycji infrastrukturalnych.
kancelaria Wardyński i Wspólnicy ekspert Instytutu Sobieskiego (Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki - nr 2/2010)
15.02.2010r. 14:00

Rozwój technik informatycznych w energetyce wymusza konieczność zapewnienia ochrony danych pomiarowych odbiorcy. Stworzenie rozwiązań regulacyjnych, jak i umownych w tym zakresie potrzebne jest zanim jeszcze dane te będą na szeroką skalę zbierane, przetwarzane i udostępniane.
kancelaria Wardyński i Wspólnicy (Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki - nr 1/2010)
23.09.2008r. 12:56

Komentarz Instytutu Sobieskiego do Polityki energetycznej Polski - Strategia do 2030 r. - projektu Ministerstwa Gospodarki z dnia 31 lipca 2008 r.
Tomasz Chmal

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE