ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE - STRONY AUTORSKIE
prof. dr hab. inż. Konrad Świrski
Od wielu lat związany z energetyką, modernizacją i zmianami w tym sektorze, optymalizacją produkcji i przede wszystkim technologiami informatycznymi dla energetyki, gazownictwa i przemysłu. Profesor Nadzwyczajny Politechniki Warszawskiej - wydział Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa oraz kierownik Zakładu Maszyn i Urządzeń Energetycznych. Od 1995 roku także Prezes firmy Transition Technologies SA - informatyka, automatyka i badania rozwojowe. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wdrożeń prac badawczych w elektrowniach w Polsce , USA, Azji, szereg polskich i światowych patentów, nagrody naukowe, i komercyjne. Autor wielu artykułów oraz prac naukowych. Od 2011 roku prowadzi bloga eksperckiego.

28.02.2019r. 13:34

W Kijowie trwa Ukrainian Energy Forum 2019 - najważniejsza konferencja energetyczna na Ukrainie, pokazująca strategiczne kierunki zmian, zwłaszcza w gazie, ale też w energetyce. Konferencja skupia kluczowe osoby z sektora, a tak naprawdę jak w soczewce skupia dzisiejsze problemy Ukrainy - strategiczne rozdroże pomiędzy kierunkiem europejskim a prorosyjskimi sentymentami i dzisiejszy stan Ukrainy - niepewność wobec wyborów prezydenckich, które mogą albo utrwalić obecny status quo albo całkowicie przetasować układ polityczny, a ten na Ukrainie zawsze jest związany z kontrola strategicznych sektorów - gazu i energetyki.
20.02.2019r. 12:38

Projekt nowelizacji ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw oraz procedowania obecnie jego nowelizacja, spowodowały ogromne zamieszenie na rynku dlatego warto kompleksowo odnieść się do tych regulacji i ich konsekwencji.
18.02.2019r. 09:24

Opublikowany właśnie tekst uzgodnień odnośnie zmian w dyrektywie gazowej, które zmieniają warunki realizacji Nord Stream 2, rzuca więcej światła końcowy efekt tych działań i pokazuje jaka będzie dalej strategia stron.
12.02.2019r. 12:51

Jeśli ktoś uważa, że sposób pisania tajemniczych ksiąg lub paragrafów całkowicie zaginął to jednak warto zwrócić uwagę na uchwaloną w grudniu "ustawę o prądzie". Pomimo wprowadzenia tej ustawy już ponad miesiąc temu, wciąż trwają prace najlepszych ekspertów jak ustawa ma działać i w jaki sposób odbije się to na rynku energii i działaniu wszystkich jego podmiotów.
04.02.2019r. 08:30

Marcowe wybory to kluczowe zdarzenie polityczne, które uformuje Ukrainę pewnie na kolejną dekadę. Dość istotną lekcję o prymacie wyborów nad liberalnym handlem energią otrzymaliśmy w Polsce na koniec poprzedniego roku, przy nowej "ustawie o prądzie", która zdemontowała wolny rynek i spowodowała, że nikt nie wie jak energię sprzedawać. Na tym tle Ukraina wydaje się krajem szybko i zdecydowanie zmieniającym sektor energetyczny - wchodzą tam bowiem w życie kluczowe reformy.
01.02.2019r. 10:46

Nic tak nie elektryzuje energetyki jak zmiany personalne, a dzisiejsze wiadomości to zmiany na stanowiskach dyrektorskich w Ministerstwie Energii. Nowy Dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej - to prawdopodobnie nowe otwarcie energetyki jądrowej w Polsce - na razie wciąż nie wiadomo czy realne przyspieszenie budowy pierwszej elektrowni czy też realne zamknięcie programu.
14.01.2019r. 09:41

Marszałek Aleksander Wasilewski to radziecki szef sztabu generalnego w czasie II Wojny Światowej uznawany za jednego z największych strategów Armii Czerwonej. W lutym 1945 radzieckie armie pod dowództwem marszałka wychodzą nad Bałtyk o zdobywają Królewiec (dzisiejszy Kaliningrad). Dziś Marszałek Wasilewski pojawił się ponownie w Kaliningradzie, który zdobył 74 lata temu. Tym razem jako wielki statek - a właściwie statek - platforma regazyfikacyjna LNG.
20.12.2018r. 11:11

Mający już za sobą czasy świetności gatunek filmowy - western, nagle niespodziewanie wraca w energetyce polskiej anno domini 2018. Tuż przed końcem roku i spokojnymi świętami... rozpoczyna się heroiczny pojedynek Dobra ze Złem. Spokojni mieszkańcy miast i wsi są zaskakiwani niespodziewaną podwyżką opłat za energię elektryczną - tak zwany medialnie "prąd".
14.12.2018r. 09:59

Jest grudzień i jak zwykle tradycyjnie w grudniu Saxo Bank podaje swoje szokujące prognozy na kolejny rok. Jeśli mogą prognozować Duńczycy to dlaczego nie Polacy. Jeśli ekonomia i finanse są zajęte ... to dlaczego nie energetyka. Tak więc poniżej "szokujące prognozy dla energetyki" w roku 2019.
07.12.2018r. 10:34

Jest grudzień i w prasie dwa bez przerwy podnoszone tematy - święta i podwyżki cen energii. Na początek więc świątecznie i o ...bajkach, a z wątku bajek i świąt przejdziemy do nieuchronnych podwyżek cen energii.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE