ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Polscy wytwórcy wcale nie chcą kupować spółek dystrybucyjnych…
14.05.2004r. 08:17

dr Leszek Juchniewicz, Urząd Regulacji Energetyki
Oni chcą je dostać – twierdzi Leszek Juchniewicz, prezes Urzędu Regulacji Energetyki

("Energia Gigawat" – maj 2004)
Zanotował: Jacek Balcewicz
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: AN 19.05.2004r. 12:33
Po przeczytaniu artykuły można wywnioskować, iż JUCHNIEWICZ MUSI ODEJŚĆ. 1. Facet ściąga haracz z producentów i dystrybutorów dzięki któremu ma prace i nie chce mu się szukać w kosztach rozdziału na wytwarzanie i przesył (kto by chciał aby dokładano mu obowiązków). 2. Większość firm wytwórczych i dystrybucyjnych jeszcze jest w rękach PAŃSTWA więc jak PAŃSTWOWY (bo chyba o tym mówimy) podmiot może kupić od PAŃSTWA firmę należąca do PAŃSTWA. 3. Koncerny zachodnie o których tak chętnie pan mówi to giganty finansowe które dzięki swojej wielkości (wydobycie, wytwórcy, dystrybucja energii ciepła wody odbiór ścieków itp.) mogą zaciągać kredyty lub w większości przypadków same siebie finansują czego o POLSKIEJ energetyce nie można powiedzieć. 4. Firmy Polskie przy zachodnich koncernach wyglądają jak mały sklepik przy Hipermarkecie (wcześniej czy później muszą upaść a ceny w dłuższym horyzoncie czasowym na pewno nie spadną – PATRZ obecnie Niemcy). 5. Tak chętnie krytykuje Pan energetyków a kto przedstawił koszt wynikające z szybkiego dostosowania energetyki w traktacie akcesyjnym do UE na pewno nie ci „ekonomiści” którzy go podpisali (należy zainwestować kilkadziesiąt miliardów zł aby spełnić te wymogi- ciekawe kogo na to stać energetków??? A może klientów końcowych???). 6. Dlaczego nie podnosi Pan pod dyskusję udziału podatków w cenie energii, może LUDZIE dowiedzieli by się iż udział podatków w cenie końcowej jest jeden z największych w EUROPIE (możliwość obniżenia ceny o kilkanaście %). 7. Zapomniał Pan dodać, iż tzw. Zielona energia jest nawet kilkakrotnie razy droższa niż tzw. Brudna energia. Zwykły zjadacz chleba w PAŃSTWIE na dorobku ma gdzieś tą energię jeżeli ceny energii spadną ale traktat akcesyjny spowoduje iż cena końcowa będzie rosła gdyż udział „zielonej energii” musi w najbliższych latach rosnąć. W podsumowaniu można powiedzieć , iż używa pan liczb w dowolny dla Pana sposób oderwany od rzeczywistości w jakiej Pan żyje dlatego jest Pan osamotniony w głoszonych przez Pana poglądach. Siedem lat to szmat czasu może sam Pan zrezygnuje dla dobra Polski i Polaków.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE