ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Polscy wytwórcy wcale nie chcą kupować spółek dystrybucyjnych…
14.05.2004r. 08:17

dr Leszek Juchniewicz, Urząd Regulacji Energetyki
Oni chcą je dostać – twierdzi Leszek Juchniewicz, prezes Urzędu Regulacji Energetyki

("Energia Gigawat" – maj 2004)
Zanotował: Jacek Balcewicz
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PISCES 14.05.2004r. 10:51
Mogę zrozumieć widoczna niechęć Pana Prezesa URE do silnej energetyki, bo wtedy nie Administrator będzie rozdawał wyrazy własnego uznania. Podziwiam zręczność manipulacji faktami, które L. Juchniewicz z nieedoścignionym urokiem interpretuje korzystnie dla swoich wcześniej ustalonych celów- walki z integracja pionową. Od zawsze ignoruje obraz piomowo zintegrowanej energetyki zachodniej i nie dostrzega jej efektywności z związku z systemowym ciągiem technologicznym pozostającym pod ekonomicznym nadzorem jednego centrum właścicielskiego. Nieprawdą jest że efektywność monopolu i struktury zderegulowanej są różne, jest to zwykła manipulacja, bo i teoria i praktyka nie wykazują różnic. Przywołanie deregulacji w Anglii z lat 1988-1990 jest również manipulacja, bo dokonano jej z powodów politycznych - M Tacher walczyła wtedy z bardzo silną opozycją związkową zgrupowana w silnych infrastrukturalnych przemysłach - wydobywczym i energetycznym. Należało te związki osłabic poprzez podział. L. Juchniewicz dobrze zna patologie deregulacji angielskiej i je skrupulatnie przemilcza. Czy ten model prowadzi do wzrostu bezpieceństwa- widzimy na przykładach "domina awarii" wywołanych filozofią aukcji na połaczeniach transgranicznych, brakiem rozwoju wytwarzania silnie nadzorowanych i decydujących o wykorzystaniu kapitału inwestycyjnego Regulatorów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE