ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

WITOLD JABŁOŃSKI - WSPOMNIENIE

Witold Jabłoński - wspomnienie
02.02.2018r. 13:36

26 stycznia 2018 roku zmarł Św.P. dr inż Witold Jabłoński, pracownik Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, przewodniczący KZ NSZZ Solidarność P.Wr. w latach 1991 - 1998.

Urodził się 06.11.1938 r. w Siedlcach. W Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym "Solidarność" od 1980 roku. Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Politechnice Wrocławskiej od 20 lutego 1991 roku do 31 marca 1998 roku. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oddziałowej przy Instytucie Energoelektryki Politechniki Wrocławskiej. W latach 1991-2010 Delegat na Zakładowe Zebranie Delegatów, a w latach 1991-2006 na Walne Zebranie Delegatów Regionu Dolny Śląsk. W latach 1991-1998 delegat na Krajowy Zjazd Delegatów. Delegat na Zjazd Krajowej Sekcji Nauki w latach 1991-1995. Członek Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" w kadencji 1995-1998. Doktor inżynier, nauczyciel akademicki w Instytucie Energoelektryki Politechniki Wrocławskiej. Studia wyższe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej ukończył w 1961 roku po ukończeniu studiów pracował w Dyspozycji Mocy Zakładów Energetycznych Okręgu Południowego w Katowicach, a następnie w Zakładach Energetycznych Okręgu Dolnośląskiego. Od 1963 do 1965 roku pracował we Wrocławskim Biurze Projektowo-Konstrukcyjnym ZREMB na stanowisku projektanta. Od 1965 roku do 2005 roku pracował w Politechnice Wrocławskiej, początkowo jako asystent w Katedrze Urządzeń Elektrycznych, a następnie jako asystent i adiunkt w Instytucie Energoelektryki tej uczelni.

Jako przedstawiciel pracowników, a następnie związków zawodowych brał udział przez prawie 15 lat w pracach Senatu Politechniki Wrocławskiej. Był przez kilka kadencji członkiem Rady Wydziału i Rady Instytutu.

Za działalność dydaktyczną i naukową otrzymał wiele nagród J.M. Rektora Politechniki Wrocławskiej, Dziekana Wydziału Elektrycznego i Dyrektorów Instytutu, m.in. Złoty Krzyż Zasługi oraz Złotą Odznakę Politechniki Wrocławskiej.

Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Został odznaczony Srebrną (1985), a następnie Złotą (2002) Odznaką Honorową SEP, Srebrną i Złotą Odznaką NOT, medalem im. K. Szpotańskiego (2008) oraz medalem im. prof. K. Idaszewskiego (2009).

Odznaczenia solidarnościowe: Dyplom "Solidarności" - 2005, Medal "Solidarności" - 2006, Medal Dolnośląskiej Solidarności "Niezłomni" - 2013.

Odszedł od nas człowiek prawy, życzliwy i skromny.
Odszedł przyjaciel, do końca człowiek "Solidarności".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE