ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Analogie na rynku telekomunikacyjnym i rynku energii
26.02.2018r. 09:48

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA

Dzisiaj - telekomunikacja

Klient: Chciałbym kupić możliwość dzwonienia do kogoś.

Sprzedawca: Mamy dla Pani/Pana doskonałą, zintegrowaną ofertę. Zestaw najnowszego smartfonu, który pozwala na dostęp do Internetu w każdym miejscu na świcie, własne miejsce na chmurze gdzie można przechowywać dane, zdjęcia, pliki i historię własnej podróży, ponad milion aplikacji, które ułatwiają życie i sterują domem, samochodem, suszarką i mieszalnikiem do drinków. Bogate życie towarzyskie za pomocą platform poszukiwania znajomych, towarzystwa na imprezy kulturalne lub inne. Dodatkowo pomiar tętna, cholesterolu i uproszczona detekcja genetycznych chorób, jeśli przystawić telefon do źrenicy oka, a więc także bezpośrednie połączenie z centrum medycznym. Płaci Pani/Pan wyłącznie za abonament, a umowa jest tylko na 2 lata. Takiej okazji nie sposób przegapić, bo oczywiście w całej tej zintegrowanej ofercie dzwonienie jest już całkowicie za darmo.

Klient: Ale ja bym chciał tylko móc dzwonić do kogoś.

Sprzedawca: Czegoś takiego samego to my już nie mamy...


Jutro (całkiem blisko) - rynek energii

Klient: Chciałbym kupić prąd do zasilania w moim domu.

Sprzedawca: Doskonale się składa bo mamy dla Pani/Pana najlepszą zintegrowaną ofertę. Dostawa i montaż najnowszych urządzeń domowej generacji wraz z domowym magazynem energii. Fotowoltaiczne dachówki i fotowoltaiczna okładzina domu oraz pełen komplet systemów zasilających wraz z dodatkowym leasingiem elektrycznego samochodu i pakietem zasilania z miejskich systemów ładowania. Do tego centralny system sterowania mieszkania z inteligentnym systemem zużycia energii, ale i przyłącze systemowe od razu z oprogramowaniem do zarabiania prosumenckiego i wyboru opcji najtańszego zasilania w przypadku konieczności poboru energii z sieci. W zestawie także możliwość ubezpieczenia, badania lekarskie, wizyty elektryka, hydraulika, przegląd samochodu i miksera oraz do wyboru do 10 godzin nauczania języka angielskiego albo tańców egzotycznych. Przy pierwszym wyborze zintegrowanej oferty dodajemy też kilkaset tysięcy odsłuchań muzyki i Premium, wideobibliotekę oraz zniżki na kupno urządzeń klimatyzacyjnych, grzewczych czy odbiorników telewizyjnych. Płaci Pani/ Pan wyłącznie za abonament, a umowa jest tylko na 2 lata. Takiej okazji nie sposób przegapić, bo oczywiście w całej tej zintegrowanej ofercie prąd jest już całkowicie za darmo.

Klient: Ale ja bym chciał tylko prąd, żeby móc podłączyć pralkę.

Sprzedawca: Czegoś takiego samego to my już nie mamy...

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: X 27.02.2018r. 08:16
to ja dziękuję, wyprodukuję sobie ten prąd sam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE