ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa drożeje wraz z innymi aktywami na świecie po koncyliacyjnym tonie Xi
10.04.2018r. 08:09

Ropa naftowa w USA drożeje we wtorek wraz z innymi ryzykownymi aktywami na świecie w reakcji na pojednawczą tonację uważnie obserwowanego na rynkach wystąpienia prezydenta Chin Xi Jinpinga w czasie, gdy na świecie utrzymują się napięcia handlowe pomiędzy USA a Chinami - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 63,94 USD, po zwyżce o 52 centy.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zyskuje 28 centów do 68,93 USD za baryłkę.

Prezydent Chin Xi Jinping obiecał zwiększenie importu, obniżenie limitów własności zagranicznej w przedsiębiorczości i rozszerzenie ochrony własności intelektualnej.

Wystąpienie Xi nastąpiło po tym, gdy amerykański prezydent Donald Trump wyraził optymizm w kwestii zawarcia porozumienia USA z Chinami dotyczącego kwestii handlowych.
Rynki akcji i surowców zareagowały na te komentarze wzrostami mając nadzieję, że można zapobiec wojnie handlowej pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata.

"Wszystkie aktywa ryzykowne zyskują po przemówieniu prezydenta Xi, ponieważ chiński przywódca wyraził większą otwartość" - mówi Will Yun, analityk rynków towarowych w Hyundai Futures Corp.

"Nastroje inwestorów są pozytywne, bo chęć Chin do otwarcia rynku wspiera wiarę w globalną gospodarkę i może prowadzić do wzrostu popytu" - dodaje.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX zwyżkowała o 1,36 USD, czyli 2,2 proc., do 63,42 USD za baryłkę, a Brent na ICE zyskała 1,54 USD, czyli 2,3 proc. do 68,65 USD za baryłkę.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE