ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Columbus idzie na GPW, ale nie zaproponuje nowych akcji
10.04.2018r. 08:53

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Columbus Energy podtrzymuje plan wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych, jednak już nie chce przy tej okazji przeprowadzić oferty publicznej nowej serii akcji.

Columbus Energy S.A., spółka notowana obecnie na rynku NewConnect, złożyła do KNF aktualizację prospektu emisyjnego sporządzonego w celu ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych wszystkich akcji spółki.

Zarząd Columbusa oczekuje, że zmiana rynku notowań zwiększy zainteresowanie inwestorów spółką i pomoże w szybszym rozwoju oraz budowie wartości.

Jednocześnie spółka przekłada plany przeprowadzenia oferty publicznej akcji serii G. W tym celu zarząd Columbusa zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy uchylenie podjętej uchwały w sprawie przeprowadzenia emisji nowej serii akcji.

- Podjęcie decyzji o przełożeniu nowej emisji akcji było możliwe dzięki ważnej zmianie w sposobie finansowania produktu Abonament na Słońce, gdzie spółka wdrożyła model pełnego finansowania klientów bezpośrednio z finansowania zewnętrznego. Model ten pozwala na utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu przychodów bez potrzeby angażowania środków własnych jak odbywało się to wcześniej - komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.
Columbus Energy przeprowadziła w ubiegłym roku 4 emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie serie wyemitowanych obligacji zostały już wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

Spółka osiągnęła w 2017 r. przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 30,66 mln zł i miała 2,59 mln zł zysku na działalności operacyjnej, notując wyraźny wzrost wyników finansowych w ujęciu rok do roku.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Artur Górski z Columbus Energy, w ubiegłym roku spółka zamontowała 1 343 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 5733,14 kWp. Całkowita moc zamontowanych instalacji Columbus Energy do końca 2017 roku wyniosła 7,25 MWp. Spółka wylicza, że mogą one produkować rocznie energię o wartości 4,4 mln zł.

W ramach zaktualizowanej na przełomie 2016 i 17 r. strategii spółka przyjęła cel montażu do 2020 roku 34 tys. instalacji fotowoltaicznych, a do 2022 r. ponad 60 tys. instalacji fotowoltaicznych. Taka skala instalacji ma pozwolić na generowanie od 2020 r. zysku netto w wysokości 70 mln zł rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE