ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa PGNiG chce wydać w '19 na badania i rozwój prawie 400 mln zł
21.05.2019r. 13:34

Grupa kapitałowa PGNiG chce przeznaczyć na projekty innowacyjne oraz na badania i rozwój prawie 400 mln zł, czyli kwotę podobną jak w zeszłym roku - poinformował wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski.

W pierwszym kwartale 2019 roku PGNiG prowadziło 143 projekty, w tym portfel projektów innowacyjnych obejmuje 99 przedsięwzięcia (wzrost rok do roku o 24 proc.), a portfel projektów badawczo-rozwojowych 44 (wzrost rdr o 23 projekty). Łącznie wydatki grupy PGNiG na te cele po pierwszych trzech miesiącach sięgnęły 89 mln zł.

"Chcemy w tym roku przeznaczyć na projekty innowacyjne oraz na badania i rozwój prawie 400 mln zł. Ta kwota obejmuje zarówno wydatki ponoszone przez spółkę PGNiG SA, jak i przez spółki zależne z grupy, a także finansowanie zewnętrzne" - powiedział Kroplewski podczas wtorkowej konferencji prasowej.
W 2018 roku wydatki innowacyjne i B&R w grupie PGNiG wyniosły 375 mln zł.Zgodnie ze strategią, spółka PGNiG w latach 2017-2022 ma wydać na innowacje oraz badania i rozwój łącznie 680 mln zł własnych środków, co oznacza wydatki średnioroczne na poziomie około 100 mln zł. Do tego dochodzą wydatki spółek z grupy i finansowanie zewnętrzne, co łącznie ma dawać średnioroczne wydatki w wysokości około 300 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE