ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Transneft: dostawy "czystej" ropy naftowej mogą pojawić się w Polsce 9-10 czerwca
23.05.2019r. 16:31

Transneft uzgodnił z Białorusią plan rozwiązania kwestii dostaw zanieczyszczonej ropy naftowej - jeżeli plan zacznie być wdrażamy 24 maja to "czysta" ropa może pojawić się w Polsce 9-10 czerwca - poinformował Siergiej Andronow, wiceprezes Transneftu, cytowany przez Tass i Ria-Novosti.

"Przedstawiliśmy techniczny plan, który jest uzgodniony ze stroną białoruską. Jeśli zaczniemy go wdrażać 24 maja, to 9-10 czerwca czysta ropa wpłynie do Polski. Kolegom z Polski ten plan się spodobał, ale potrzebują jeszcze czasu, żeby go rozpatrzyć" - powiedział Andronow.

W czwartek w Warszawie odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami polskich i niemieckich rafinerii, operatów sieci i stroną rosyjską w sprawie rozwiązania kwestii zanieczyszczonej ropy naftowej, która płynęła rurociągiem "Przyjaźń" z Rosji do Polski.
Od około miesiąca, decyzją PERN, dostawy ropy zostały wstrzymane.

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynika, że w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele PERN, Grupy Lotos, PKN Orlen, a także przedstawiciele rosyjskich firm naftowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE