ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Górników jest w sam raz
23.05.2019r. 22:32

Górnicy oraz operatorzy maszyn i urządzeń wydobywczych to zawód znajdujący się w równowadze. Tak wynika z najnowszego "Barometru zawodów 2019" przygotowanego dla województwa śląskiego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na rynku pracy mamy nadwyżkę jedynie filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców. Z kolei deficyt występuje w zawodach związanych z szeroko pojętym budownictwem, obróbką drewna, montażem instalacji. Brakuje blacharzy i lakierników samochodowych, brukarzy, cukierników, elektryków, elektromonterów, ślusarzy, spawaczy, fryzjerów, kosmetyczek, kelnerów, kierowców, krawców, kucharzy. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarze, położne, fizjoterapeuci i masażyści, opiekunowie osób niepełnosprawnych i starszych. Brakuje księgowych, sprzedawców i kasjerów oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu i nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych

W tzw. równowadze w regionie śląskim oprócz wspomnianych górników są m.in. zawody związane z nauczaniem, administratorzy stron internetowych, architekci, biolodzy, dentyści, dziennikarze, ekonomiści, farmaceuci, floryści, fotografowie, graficy komputerowi, inżynierowie różnych specjalności, meteorolodzy, geodeci, ogrodnicy, operatorzy maszyn, pedagodzy, plastycy, pracownicy administracji i biurowi, prawnicy, psychologowie, ratownicy medyczni, robotnicy leśni, rolnicy, spedytorzy i logistycy, sprzątaczki i pokojowe, tapicerzy, technicy budownictwa, weterynarze, windykatorzy.
Badanie zostało przeprowadzone przez na przełomie III i IV kwartału 2018 i jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2019 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE