ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG zawarł umowę kredytu konsorcjalnego
24.06.2019r. 12:54 24.06.2019r. 11:59

Polskie Górnictwo Naftowego i Gazownictwa poinformowało, że w dniu 24 czerwca br. zawarło umowę odnawialnego kredytu konsorcjalnego z dziewięcioma bankami.

Jak wynikaz komunikatu PGNiG, umowa została zawarta z konsorcjum dziewięciu banków, w skład którego wchodzą: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Polska Kasa Opieki BNP Paribas Bank Polska, Caixa Bank Oddział w Polsce, ING Bank Śląski, Intesa Sanpaolo SpA Oddział w Polsce, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Société Générale.

Kredyt odnawialny opiewa na kwotę 10 miliardów złotych, natomiast okres dostępności to 5 lat od dnia zawarcia umowy kredytu. Kredyt zastąpi finansowanie w postaci dwóch programów emisji obligacji z gwarancją objęcia na łączną kwotę 8 miliardów złotych.

"Dzięki dobrym relacjom z największymi bankami, z którymi grupa kapitałowa PGNiG współpracuje od wielu lat, zrefinansowaliśmy na bardzo korzystnych warunkach zadłużenie, które zapada w połowie przyszłego roku. Wartość nowego kredytu została zwiększona do 10 miliardów złotych, a termin obowiązywania wynosi 5 lat. To największa tego typu umowa kredytowa w polskim sektorze energetycznym" - powiedział PAP wiceprezes PGNiG ds. finansowych Michał Pietrzyk.
Okres dostępności kredytu wynosi 5 lat od dnia zawarcia umowy. Zastąpi on finansowanie w postaci dwóch programów emisji obligacji z gwarancją objęcia na łączną kwotę 8 miliardów złotych.

Spółka zamierza wykorzystać udostępnione w ramach kredytu środki pieniężne m.in. na finansowanie bieżącej działalności oraz wydatków inwestycyjnych PGNiG i spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG.

20 maja PGNiG informował o podjęciu przez zarząd spółki uchwały w sprawie zawarcia umowy określającej istotne warunki umowy udzielenia kredytu odnawialnego przez konsorcjum 9 banków

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE