ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykańscy politycy są zgodni co do tego że budowa Nord Stream 2 to zły pomysł
24.06.2019r. 17:20

Amerykańska scena polityczna jest jednomyślna w kwestii projektu Nord Stream 2. Jego najbardziej zaciętym krytykiem jest sam prezydent Donald Trump, który uważa, że Niemcy budując gazociąg "stają się rosyjskim zakładnikiem". W podobnym tonie wypowiadają się amerykańscy dyplomaci - czytamy w BiznesAlert.pl.

W swoim komentarzu dla Deutsche Welle amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenelle napisał, że Niemcy i Europa uzależniają się od Rosji.

Choć niektórzy politycy używają mocnych słów, większość obywateli USA nigdy nie słyszała o tym rurociągu. W Waszyngtonie DW rozmawiało z 13 dziennikarzami - ludźmi, którzy są zwykle dobrze poinformowani o rozwoju sytuacji w polityce międzynarodowej - większość z nich o gazociągu nie miała pojęcia.

Jedna z dziennikarek Bridget Reed Morawski pisała o Nord Streamie 2, ale przyznaje, że większość osób, które zna o nim nigdy nie słyszała. "Większość moich przyjaciół tutaj w DC nie ma pojęcia, czym jest Nord Stream 2" - przyznaje Morawski, która pisze o energii dla SmartBrief.

Chociaż przeciętny amerykański obywatel także nigdy nie słyszał o Nord Streamie 2, to zamieszanie wokół jego budowy doprowadziło do rzadko spotykanej sytuacji, a mianowicie konsensusu wśród republikańskich i demokratycznych kongresmenów i senatorów.
Ani Republikanie, ani Demokraci nie boją się otwarcie wyrażać swojej opinii na temat projektu. "Rurociąg Putina to pułapka", powiedział republikański senator z Wyoming John Barrasso w maju w wywiadzie dla strony internetowej E&E News poświęconej energetyce i środowisku, dodając: "Niemcy wydają się być gotowe, by zacisnąć sobie pętle na szyi. Myślę, że to straszny błąd".

Niedawno demokratyczna senator Jeanne Shaheen z New Hampshire połączyła siły z republikańskim senatorem Tedem Cruzem z Teksasu, aby przedstawić projekt ustawy, która sankcjonowałaby firmy zaangażowane w budowę rurociągu. Shaheen twierdzi, że Rosja chce wykorzystać tani gaz jako sposób na zmonopolizowanie europejskiego rynku energii, zagrażając stabilności w regionie. Mówi, że USA nie mogą po prostu patrzeć w drugą stronę "podczas gdy Kreml buduje tego konia trojańskiego".

Analityczka z amerykańskiego think-tanku Atlantic Council również ma obawy dotyczące projektu. "Nord Stream 2 to zła oferta dla Europy i Niemiec. Wzmocni wpływy polityczne Rosji w Niemczech i spowoduje napływ działań korupcjogennych do Europy" - powiedziała. Dodała, że wysiłki Niemiec zmierzające do zaprowadzenia pokoju na Ukrainie, przy jednoczesnym wykładaniu gotówki na kremlowski projekt są paradoksem. Według niej Niemcy muszą obudzić się i zrozumieć fakt, że na rynku jest "więcej eksporterów gazu" i że Berlin nie musi uzależniać się od Rosji, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne - czytamy w BiznesAlert.pl.
Deutsche Welle , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: prostak 25.06.2019r. 16:57
dla nich TAK
zysk sprzedawcy jest stratą kupującego
za wszystko płacą odbiorcy końcowi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE