ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Lotos planuje II etap oddłużania segmentu wydobywczego
24.06.2019r. 19:47

Grupa Lotos, w wyniku planowanego II etapu oddłużenia segmentu wydobywczego, chce spłacić około 518,1 mln zł zadłużenia - wynika z opublikowanych przez grupę informacji udzielonych akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem.

Segment wydobywczy Lotosu jest podzielony na dwie części kierowane przez spółki Lotos Petrobaltic i Lotos Upstream.

"Realizacja II etapu projektu oddłużenia segmentu wydobywczego oznacza spłatę całego zadłużenia pomiędzy grupą Lotos Upstream a grupą Lotos Petrobaltic, a także spłatę istotnego zadłużenia wobec Grupy Lotos SA" - podano w dokumencie.

"Po przeprowadzeniu transakcji pozostaną już tylko wyłącznie instrumenty, które wynikają z przyjętego modelu realizacji inwestycji i zarządzania przepływami pieniężnymi wewnątrz poszczególnych grup spółek w segmencie upstream i których spłata nie jest istotna z punktu widzenia interesów Grupy Kapitałowej Lotos" - dodano.
Grupa poinformowała, że celem II etapu jest zasilenie Lotos Upstream w środki finansowe umożliwiające dalsze oddłużenie obszaru upstream, w tym w szczególności dokapitalizowanie spółki Lotos E&P Norge i spłatę całości kapitału pożyczek do Lotos Petrobaltic, a także stworzenie bazy kapitałowej dla rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej w ramach grupy Lotosu.

W związku z realizacją II etapu oddłużenia wydobycia, grupa oczekuje, że kapitał zakładowy Lotos Upstream zostanie podwyższony o ponad 325 mln zł, co - jak podano - ma być wzmocnieniem kapitałowym, które będzie "istotne" przy poszukiwaniu źródeł finansowania dla rozwoju projektów inwestycyjnych.

Grupa oczekuje także podwyższenia kapitału własnego o ok. 730 mln NOK w Lotos E&P Norge. Jak napisano, poprawa sytuacji finansowej w tej spółce powinna umożliwić jej uzyskanie statusu operatora w przyszłości i zwiększyć możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania dla projektów rozwojowych, takich jak zagospodarowanie złóż czy akwizycje.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE