ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unipetrol ponownie wstrzymał odbiór rosyjskiej ropy z powodu zanieczyszczenia surowca
25.06.2019r. 10:53

Zanieczyszczona rosyjska ropa znowu popłynęła rurociągiem Przyjaźń. Na kilka dni wstrzymano dostawy surowca do Czech, w tym do rafinerii należących do PKN Orlen - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czescy urzędnicy poinformowali, że rafineria Unipetrolu wstrzymała odbiór surowca ze względu na zbyt duży poziom chlorków. Zanieczyszczone paliwo zostało wykryte w minioną środę na granicy Ukrainy ze Słowacją. Dostawy zostały wznowione wczoraj. - Ze względu na zanieczyszczenie ropy Unipetrol przestał odbierać surowiec z ropociągu Przyjaźń. Cały czas prowadzimy testy surowca - poinformował na Twitterze Pavel Svagr, szef czeskiej Agencji Rezerw Strategicznych.

Przy czym słowacki operator sieci przesyłu ropy Transpetrol, który dostarcza rosyjski surowiec z Ukrainy do słowackiej rafinerii MOL i dalej do Czech, zaprzeczył tym informacjom twierdząc, że nie wykrył żadnego zanieczyszczenia.
Do sprawy nie odniósł się jeszcze Unipetrol - czytamy w BiznesAlert.pl.
UNIAN , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE