ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen oczekuje decyzji KE w sprawie przejęcia Lotosu w ciągu 5-6 miesięcy - Obajtek
25.06.2019r. 12:26

PKN Orlen oczekuje decyzji ze strony Komisja Europejskiej w sprawie przejęcia Lotosu w ciągu 5-6 miesięcy - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek na spotkaniu z NSZZ Solidarność. Dodał, że jeśli decyzja KE będzie negatywna, to prace w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem nie zostaną zatrzymane.

"Złożymy wniosek koncentracyjny na początku lipca, oczekujemy decyzji ze strony Komisja Europejskiej w ciągu 5-6 miesięcy" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na spotkaniu z NSZZ Solidarność.

"Ze strony Komisji jest pewien problem, żeby urzędnicy zrozumieli rynek. Komisja chce wprowadzić model książkowy rynku, a to tak nie działa ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju" - dodał. Prezes Orlenu ocenia, że spółka będzie musiała "coś oddać", ale zmiany w strukturze aktywów nie będą wiązały się z redukcją zatrudnienia.

"Coś będziemy musieli oddać, ale żaden plan połączenia nie zakłada redukcji zatrudnienia. Ten proces musi się jednak opłacać" - mówił Obajtek.

Obajtek zwrócił uwagę, że w związku z połączeniem spółek konieczna będzie zmiana prawa w Polsce.
"W Polsce będą się musiały zmienić niektóre regulacje, żeby w ocenie Komisji zachowana została konkurencja" - powiedział Obajtek.

"Konkurencja będzie robić wszystko, żeby nam się nie udało. Jeśli decyzja będzie negatywna, to prace nad połączeniem spółek nie zostaną wstrzymane" - dodał.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE