ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska spółka dostarczy rury dla litewskiego odcinka Gazociągu Polska-Litwa
26.06.2019r. 15:31

Polska spółka Izostal S.A ma dostarczyć rury dla litewskiego odcinka Gazociągu Polska-Litwa (GIPL). Decyzję w tej sprawie podjął zarząd spółki Amber Grid. Warty 26,4 mln kontrakt musi zostać jeszcze zatwierdzony przez walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się 23 lipca - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Wybraliśmy jednego z dwóch głównych partnerów projektu GIPL, który wyprodukuje i dostarczy rury do nowego połączenia gazowego z Polską. Cieszymy się, że konkurencja międzynarodowa przyciągnęła silne firmy. Projekt Gazociągu Polska-Litwa jest ważny nie tylko dla obu państw, ale również dla krajów bałtyckich. Dlatego ważne jest to abyśmy posiadali wiarygodnych partnerów. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie zwycięzcy przetargu na budowę gazociągu - powiedział Saulius Bilys, prezes Amber Grid.
Według zapowiedzi ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, budowa gazociągu Polska-Litwa ma rozpocząć się w 2019 roku i zakończyć w 2021 roku. Jego łączna długość ma wynosić ok. 515 km - po stronie polskiej ok. 338 km, a po stronie litewskiej ok. 177 km. Szacowany koszt projektu wynosi 558 mln euro - czytamy w BiznesAlert.pl.
Amber Grid , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE