ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Huawei wycofuje się z biznesu energetyki słonecznej w USA
26.06.2019r. 21:28

Chiński koncern telekomunikacyjny Huawei podjął decyzję o wycofaniu się z biznesu w sektorze energetyki słonecznej w USA. Pomimo dobrze rozwijającej się działalności Państwo Środka zdecydowało się zamknąć biznes przez wzgląd na krytykę rządu USA i ostatni konflikt wokół działalności tej firmy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Chińczycy chcą się wycofać z produkcji falowników (inwerterów) używanych w instalacji elektrowni słonecznych. Huawei podkreślił, że biznes ten przysłużył się do stworzenia wielu miejsc pracy w USA. Produkcja falowników rozwijała się prężenie do momentu oskarżeń wystosowanych pod adresem Huawei, wskazujących nie tylko na szpiegostwo, ale ryzyko, że Chińczycy będą mogli zdalnie zakłócić dostawy energii lub nawet odłączyć amerykańskich odbiorców od energii. Firma obecnie stoi przed perspektywą zablokowania użycia tych technologii w USA.
Rzecznik prasowy Huawei w komentarzu dla Financial Times powiedział, że "w ciągu ostatnich kilku miesięcy byliśmy zmuszeni do podjęcia kroków w celu ściślejszego dostosowania naszej strategii biznesowej do niekorzystnego klimatu, jaki panuje w Stanach Zjednoczonych". Chińczycy przekonują, że biura obsługi i wsparcia technicznego dla dotychczasowych klientów będą nadal działać.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE