ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przedstawiciele rosyjskiego rządu: sytuacja z dostawami zanieczyszczonej ropy negatywnie wpłynęła na wizerunek Rosji
22.07.2019r. 10:30

- Ta historia uderza w Rosję jako zaufanego dostawcę surowców energetycznych. Teraz podejmujemy wszelkie możliwe kroki, zmieniane są przepisy i procedury, aby w przyszłości nie wydarzyła się podobna sytuacja - stwierdził w cytowanej przez BiznesAlert.pl rozmowie z radiem Echo Moskwy, minister rozwoju gospodarczego Maksim Oreszkin.

Jednocześnie zaznaczył, że temat zanieczyszczonej ropy nie jest elementem rozmów pomiędzy Moskwą a Mińskiem w sprawie rozwoju integracji obydwóch państw.
Informacje o przesyle zanieczyszczonej ropy rurociągiem Przyjaźń pojawiły się 19 kwietnia. W celu ochrony systemu przesyłowego i instalacji rafineryjnych Białoruś, Ukraina oraz Polska wstrzymały odbiór przesyłanej ropy. Dostawy do Polski zostały wznowione 9 czerwca - przypomina BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 23.07.2019r. 09:28
Oj tam oj tam..... już dawno jakikolwiek wizerunek utracili bo to nie pierwszy przypadek zbiegu "awarii" z innymi czynnikami w krajach odbiorcach które "fikają". Białoruś bo buntuje się przeciwko podniesieniu cen na surowce , Ukrainie bo jest całkowicie uzależniona od importu paliw z Białorusi i akurat wybory to mozna destabilizować...., Polsce bo niedługo będa kolejne okna negocjacyjne dla ropy i gazu. Polska wyszła obronną ręką ale jakieś "buraki" zezwoliły na wznowienie tranzytu bez uzgodnienia szczegółów odszkodowania i to był błąd - a może wpływ agentury zainstalowanej jeszcze w czasach CCCP ???.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE