ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francuska ekipa TV zatrzymana podczas filmowania blokady terminala węglowego w Australii
22.07.2019r. 11:15

Reporter francuskiej telewizji i członkowie jego ekipy zostali zatrzymani w poniedziałek podczas filmowania protestu, którego uczestnicy blokowali terminal węglowy w stanie Queensland na północnym wschodzie Australii - poinformował organizator protestu.

Policja przekazała, że zatrzymano siedem osób, w tym czterech obywateli Francji w wieku 29, 30, 32 i 39 lat, oraz postawiono im zarzuty bezprawnego wkroczenia na teren linii kolejowej łączącej portowy terminal w Abbot Point z pobliską kopalnią węgla. Nie podano tożsamości zatrzymanych.

Według organizatora protestu, proekologicznej grupy Frontline Action on Coal (FLACCoal), reporter Hugo Clement i towarzysząca mu ekipa filmowali protest. Na przekazanych przez FLACCoal zdjęciach widać Clementa siedzącego w radiowozie oraz dwóch mężczyzn, z których jeden trzyma kamerę, a drugi aparat fotograficzny, prowadzonych przez policjantów w kierunku tego samochodu.

Clement i jego współpracownicy zostali zwolnieni za kaucją i 3 września mają stawić się przed sądem w Bowen.
Jak poinformował australijski nadawca ABC, warunkiem wyjścia Clementa za kaucją była zgoda na zakaz zbliżania się na odległość 20 km do kopalni, w pobliżu której w poniedziałek protestowano, oraz zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów do każdej innej kopalni tego właściciela, indyjskiej firmy Adani Enterprises.

Według FLACCoal policja poinformowała reporterów, że blokują linię kolejową, po czym ich zatrzymała, zamiast po prostu poprosić ich o usunięcie się z drogi.

Francuski konsulat w Brisbane odmówił skomentowania sprawy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE