ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W ciągu zaledwie trzech lat Ukraina uniezależniła się od rosyjskiego paliwa jądrowego
23.08.2019r. 06:02

Ukraiński minister ds. energetyki i górnictwa Ihor Nasałyk poinformował, że w przypadku wstrzymania dostaw paliwa jądrowego z Rosji, Ukraina jest w stanie zabezpieczyć funkcjonowanie elektrowni jądrowych - czytamy w BiznesAlert.pl.

- W przypadku gdy Rosja całkowicie zablokuje nam dostawy paliwa jądrowego jesteśmy gotowi, aby działać bez importu paliwa z tego kraju. Gdybym powiedział to dwa lata temu, wszyscy by się ze mnie śmiali. Dziś to jest fakt - powiedział przedstawiciel ukraińskiego ministerstwa. W ciągu zaledwie trzech lat Ukraina uniezależniła się od rosyjskiego paliwa jądrowego, nabywanego od spółki TVEL.
Nasałyk podkreślił, że we współpracy z Westinghouse Company, Ukraina jest w stanie dokończyć budowę fabryki do produkcji paliwa jądrowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ukrinform.net , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE