ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA może zakończyć tydzień zwyżką o 1 proc., albo większą
23.08.2019r. 08:02

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku lekko waha się, ale ten tydzień może zakończyć ze wzrostem notowań o 1 proc., może nawet więcej. Inwestorzy liczą na złagodzenie napięć w relacjach handlowych USA z Chinami, co wsparłoby popyt na surowce na świecie - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 55,40 USD, po zwyżce ceny o 0,11 proc.

Ropa Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,03 USD za baryłkę, po skoku notowań o 0,18 proc.

Na rynkach spekuluje się, że prezydent USA Donald Trump może dążyć do osiągnięcia porozumienia handlowego z Chinami, aby zwiększyć swoje szanse na reelekcję w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Tymczasem w Jackson Hole rozpoczęło się sympozjum bankierów centralnych, a w piątek wystąpi na nim prezes Fed Jerome Powell. Inwestorzy liczą na obniżkę stóp procentowych w USA w przyszłym miesiącu.
"Optymizm co do możliwego rozwiązania konfliktu handlowego USA z Chinami i łagodzenie polityki monetarnej przez banki może wspierać ceny ropy" - wskazuje Stephen Innes, partner zarządzający VM Markets Pte.

"Jeśli dodać do tego ryzyka związane z podażą ropy i trzymanie się przez OPEC ustalonych poziomów dostaw surowca na globalne rynki - to również wspiera optymizm na giełdach paliw" - mówi Innes.

Podczas poprzedniej sesji surowiec stracił w USA 0,7 proc. W tym tygodniu na NYMEX ropa zdrożała do tej pory o 1,0 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE