ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny wstrząs sejsmiczny przerywa poszukiwanie gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii
23.08.2019r. 09:09

Cuadrilla, zgodnie z regulacjami, była zmuszona po raz kolejny zatrzymać szczelinowanie hydrauliczne, czyli tzw. fracking, na koncesji Lancashire, ze względu na pojawienie się wstrząsu sejsmicznego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Drugi odwiert pod Blackpool musiał zostać zatrzymany niecały tydzień po rozpoczęciu prac przez wstrząs o magnitudzie 1,55 ML w Skali Richtera. Cuadrilla porównuje jego skalę z upadkiem "dużej torby z zakupami na podłogę". Jednak wyśrubowane regulacje środowiskowe na Wyspach zmusiły firmę do przerwania prac.
Ekolodzy z Friends of the Earth przekonują, że nawet tak małe wstrząsy mogą zaszkodzić środowisku. Cuadrilla domaga się zaś poluzowania regulacji blokujących prace nawet w razie drobnych wstrząsów. Rząd brytyjski zasugerował, że może się przychylić do sugestii firmy, bo liczy na wykorzystanie gazu łupkowego do transformacji energetycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE