ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Turcja zamierza kontynuować odwierty na wodach Cypru. Grozi blokadą prac na rzecz EastMed
23.08.2019r. 09:12

Turcja zamierza kontynuować odwierty na wodach Cypru. Ostrzega, że żaden projekt wydobywczy w regionie nie dojdzie do skutku bez udziału jej lub marionetkowego państwa Cypru Północnego uznawanego tylko przez Ankarę - czytamy w BiznesAlert.pl.

Turcja skierowała w tym roku dwa statki wiertniczne - Fatih i Yavuz - na wody Cypru. Cypr i Unia Europejska uznają ich prace za nielegalne. Tymczasem turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan odmawia statkom cypryjskim i wszelkim innym prawa do odwiertów w tamtym regionie. Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że UE nie będzie tolerować nielegalnego działania Turcji w wyłącznej strefie ekonomicznej Cypru.
Spór może mieć wpływ na przyszłość projektu EastMed zwanego Gazociągiem Śródziemnomorskim. Zakłada on doprowadzenie gazu ze złóż wschodniego Morza Śródziemnego do Europy za pomocą gazociągu do Grecji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Cyprus Mail , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE