ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosnieft został największym klientem wenezuelskiej ropy
23.08.2019r. 11:56

Według źródeł Reutersa, w lipcu Rosnieft odpowiadał za 40 procent eksportu wenezuelskiej spółki. W sierpniu ten wskaźnik ma wzrosnąć do 60 procent, co oznacza, że Rosnieft będzie kupował dwukrotnie więcej ropy niż przed nałożeniem amerykańskich sankcji. Wówczas największymi klientami Wenezueli były Stany Zjednoczone, Indie oraz Chiny - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rozmówcy agencji zaznaczają, że wiosną tego roku rosyjski koncern zaczął samodzielnie zajmować się arendą tankowców i marketingiem wenezuelskiej ropy. Wcześniej Rosnieft bezpośrednio kupował surowiec od PDVSA i w większości przypadków odsprzedawał go traderom, którzy realizowali dostawy do odbiorców końcowych. Obecnie Rosjanie sprzedają partie wenezuelskiej ropy bezpośrednio do rafinerii. Głównie w Indiach oraz Chinach. Traderzy, wśród których są Trafigura i Vitol, zaprzestali operacji z wenezuelskim surowcem po tym jak Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Wenezuelę.
Ropa odpowiada za ok. 95 procent dochodów Wenezueli z eksportu. Władze USA ostrzegły traderów oraz inne podmioty o możliwych sankcjach, jeżeli nadal będą współpracować z Caracas. Według wyliczeń OPEC od początku XXI wieku wydobycie ropy w Wenezueli spadło z 3 do 0,7-1 z 3 mln baryłek dziennie. To efekt amerykańskich sankcji oraz spadku częstotliwości inwestycji w tamtejszym sektorze naftowym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE