ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jastrzębska Spółka Węglowa liczy na co najmniej 35 mln złotych rekompensaty za rosnące ceny energii
23.08.2019r. 15:12

- Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że możemy otrzymać 35 mln złotych rekompensaty za ceny energii, ale ze względu na ostrożność nie ujęliśmy ich w wynikach za pierwsze półrocze 2019 roku - stwierdził cytowany przez BiznesAlert.pl Radosław Zaraziński, wiceprezes ds. ekonomicznych.

Dopytywany przez BiznesAlert.pl, kiedy będzie można spodziewać się uwzględnienia rekompensaty w wynikach finansowych spółki, stwierdził, że będzie to w trzecim albo najpóźniej w czwartym kwartale tego roku.
W pierwszym półroczu JSW wydało na zakup energii 216,3 mln złotych. To o 25,1 mln złotych więcej, niż w analogicznym okresie w 2018 roku. Według spółki to efekt większego zużycia energii przez JSW oraz rosnących cen energii. JSW zużywa rocznie ok. 1,5 TWh. W pierwszym półroczu 2019 roku spółka odnotowała istotny wzrost cen energii elektrycznej. Jednostkowa cena zakupu energii elektrycznej wyniosła 291,10 zł/MWh. Dla porównania, w analogicznym okresie w ubiegłym roku wzrost wyniósł 211,54 zł/MWh.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE