ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Neoen planuje wybudować w Australii Południowej gigantyczną instalację hybrydową
19.09.2019r. 15:04

Francuski producent odnawialnych źródeł energii - Neoen zamierza wybudować w Australii Południowej gigantyczną hybrydową instalację, składającą się z farmy słonecznej o mocy 1,2 GW, 600 MW farmy wiatrowej oraz instalacji magazynującej energię o łącznej mocy około 800 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.

Plany zostały ujawnione przez ministra energii i górnictwa Australii Południowej - Dana van Holst Pellekaana, który dodał, że powyższy projekt o nazwie Goyder South jest uzależniony od budowy 560-milowego elektroenergetycznego połączenia międzysystemowego wschód-zachód z wiejskiej Australii Południowej do miasta Wagga Wagga w Nowej Południowej Walii.

Hybrydowy projekt firmy Neoen budowany będzie w trzech etapach. Pierwszy etap rozpocznie się już w tym roku bez względu na stopień zaawansowania budowy połączenia międzysystemowego. Będzie kosztował około 690 milionów dolarów i opierał się na wybudowaniu 1/3 mocy poszczególnych składowych instalacji.
Jest to już kolejny projekt francuskiej firmy w Australii. Wspólnie z Teslą odpowiedzialna była za uruchomienie w 2017 roku farmy wiatrowej w Hornsdale , która współpracuje z magazynem energii o mocy 100 MW oraz pojemności 129 MWh. Wykorzystana do magazynu bateria litowo - jonowa uznawana jest za największą pracującą baterię na świecie. Jednostka z Hornsdale była pod wieloma względami pierwszą na świecie, który wywołała powszechne zainteresowanie rynkiem magazynowania energii. Natomiast w sierpniu 2019 roku Neoen uzyskała zgodę rządu południowo-australijskiego na hybrydową instalację farmy wiatrowej i fotowoltaiki o łącznej mocy 275 MW wraz z magazynem o mocy 130 MW oraz 400 MWh pojemności.

Projekt Goyder South to jednak nie największa planowana instalacja współpracująca z magazynami energii w Australii. Niedaleko Tennant Creek w Australii Północnej planowana jest budowa farmy wiatrowej o mocy 10 GW wraz z jednostkami magazynującymi o pojemności 20 - 30 GWh. Instalacja ta ma być połączona z systemem elektroenergetycznym Singapuru i wspomagać jego pracę. Jest to największa taka inwestycja na całym świecie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Energy Storage News/taiyangnews.info/Studenckie Koło Magazynowania Energii , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE