ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd Ukrainy przyjął rozporządzenie o rozdziale właścicielskim Naftogazu
19.09.2019r. 15:23

Rozdział ma pozwolić na wyłonienie niezależnego operatora gazociągów w styczniu 2020 roku, czyli tuż po zakończeniu umowy na dostawy gazu przez Ukrainę z Rosji. Komunikat pojawił się w dniu negocjacji KE-Ukraina-Rosja - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Nowy model ma umożliwić stworzenie niezależnego operatora w zgodzie z wymogami legislacji europejskiej. Jestem wdzięczny Sekretariatowi Wspólnoty Energetycznej, ukraińskiemu rządowi i regulatorowi NKREKP za konstruktywną współpracę, przygotowanie i akceptację nowego modelu w krótkim czasie - oświadczył Andrij Kobolew, prezes Naftogazu.
Implementacja nowej regulacji wymaga przyjęcia jej przez parlament. Strony procesu uzgodniły, że chcą go zakończyć "wczesnym styczniem". Termin jest istotny ze względu na to, że powstanie niezależnego operatora gazociągów jest potrzebne do zawarcia nowej umowy przesyłowej z rosyjskim Gazpromem w zgodzie z przepisami unijnymi ograniczającymi go. Rozmowy na ten temat toczą się 18 września w Brukseli z udziałem Komisji Europejskiej, Ukrainy i Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Naftogaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE