ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła prezentuje kompleksowe rozwiązania dla ciepłownictwa
15.10.2019r. 13:38

Jak sfinansować i przeprowadzić projekt modernizacyjny w zarządzanych budynkach mieszkalnych - rozwiązania oparte na praktycznych przykładach, to temat zaprezentowany podczas seminarium dla pomorskich zarządców budynków.

PGE Energia Ciepła zorganizowała 11 października w Gdańsku spotkanie z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, poświęcone rozwiązaniom w zakresie finansowania oraz efektywnego przeprowadzenia termomodernizacji budynków.

Pomorscy zarządcy mieli okazję zapoznać się z ofertą wsparcia dla sektora mieszkaniowego ze środków regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, jak również możliwością uzyskiwania funduszy w ramach systemu świadectw efektywności energetycznej, czyli białych certyfikatów, które wydawane są za uzyskany efekt energetyczny, polegający na oszczędności energii, w wyniku realizacji przedsięwzięcia modernizacyjnego. Świadectwa przyznawane są na podstawie wniosków składanych w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE). Każdy wniosek podlega indywidualnej weryfikacji i musi zawierać audyt określający efekt energetyczny realizowanego przedsięwzięcia.

"PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże od ponad 6 lat rozwija współpracę z partnerami w zakresie systemu wsparcia efektywności energetycznej. W przypadku białych certyfikatów osiągnęliśmy stuprocentową skuteczność uzyskując pozytywne rozpatrzenie ponad 90 złożonych do URE wniosków" - poinformowała Ewa Barszcz, Dyrektor Departamentu Handlu Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. "Współpraca polegająca na reprezentowaniu przez PGE Energia Ciepła partnerów w systemie przetargowym oraz w postępowaniach administracyjnych jest znaczącym odciążeniem w procesie pozyskania świadectw efektywności energetycznej - białych certyfikatów" - dodaje Ewa Barszcz.

"W 2012 roku, jako pierwsi rozpoczęliśmy współpracę z PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże w ramach pozyskiwania świadectw efektywności energetycznej tzw. Białych Certyfikatów. Dzięki tej współpracy udało nam się pozyskać znaczący zwrot poniesionych nakładów i realizować z korzyścią dla mieszkańców naszej spółdzielni kolejne prace termomodernizacyjne, takie jak docieplanie budynków i likwidacja nieefektywnych piecyków gazowych, co w sposób istotny przyczyniło się do poprawy jakości życia mieszkańców spółdzielni" - powiedziała Małgorzata Majewska, Prezes SM Brzeźno w Gdańsku.

"Termomodernizacja budynków, zamiana niebezpiecznych piecyków gazowych na ciepłą wodę użytkową podgrzewaną z miejskiej sieci ciepłowniczej oraz docieplenia budynków to główne projekty, które zrealizowaliśmy w ostatnich latach dla mieszkańców. Ich realizacja pozwoliła na uzyskanie zwrotu części poniesionych nakładów poprzez uzyskanie Białych Certyfikatów . To właśnie dzięki współpracy z PGE Energia Ciepła, które reprezentowało naszą spółdzielnię w procesie uzyskania świadectw efektywności energetycznej, udało nam się uzyskać środki na kolejne inwestycje. Dziś z przekonaniem chcę powiedzieć kolegom i koleżankom z branży, ze warto ubiegać się o wsparcie w systemie Białych Certyfikatów i warto skorzystać ze współpracy z doświadczonym i skutecznym partnerem" - dodał Wiesław Wawer, Prezes Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gdyni

Obecni na piątkowym spotkaniu specjaliści i praktycy podzielili się swoimi doświadczeniami. Organizacja tego typu spotkań, gdzie PGE Energia Ciepła przedstawia efektywne energetycznie i finansowo rozwiązania zarządcom, ma bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE