ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wysoka jakość raportowania PKN Orlen nagrodzona w konkursie "The Best Annual Report 2018"
17.10.2019r. 15:26

Sprawozdawczość finansowa oraz raport zintegrowany PKN Orlen zostały docenione w konkursie "The Best Annual Report 2018". Koncern po raz piąty z kolei otrzymał II nagrodę specjalną w kategorii "Raport Zintegrowany" oraz tytuł "The Best of The Best" za modelowe raportowanie finansowe. Tytuł ten przyznawany jest firmom, którym co najmniej trzykrotnie udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie w tym konkursie.

Mamy satysfakcję, że poziom naszej sprawozdawczości finansowej i pozafinansowej został tak wysoko oceniony przez jury Konkursu. Raporty roczne, obejmujące sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności, a także raport zintegrowany, są cennym źródłem wiedzy na temat naszej działalności dla bliskiego i dalszego otoczenia. Rzetelne, kompleksowe informacje, zawarte w raportach, przygotowane zgodnie z uznanymi międzynarodowymi standardami, są podstawą do szacowania ryzyka i podejmowania kluczowych decyzji przez inwestorów oraz naszych partnerów biznesowych - powiedziała Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, Dyrektor Wykonawczy PKN Orlen ds. Zarządzania Finansami, Planowania i Sprawozdawczości.

Już po raz piąty PKN Orlen zaprezentował swoją działalność w formule zintegrowanej, łączącej sprawozdawczość finansową z pozafinansowymi aspektami funkcjonowania. Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat bieżących i planowanych działań Grupy Orlen. Prezentuje proces budowy jej wartości, obrazuje sposób zarządzania ryzykiem, pokazuje jak analizowane są trendy makro i najnowsze regulacje, a także przedstawia szerokie spektrum działań z zakresu działalności pozafinansowej koncernu, między innymi zagadnienia środowiskowe, pracownicze, poszanowanie praw człowieka, działalność społeczną, przeciwdziałanie korupcji i łapownictwu.

Układ publikacji i zawarte w niej treści opierają się na strukturze i wytycznych w zakresie raportowania zintegrowanego, rekomendowanych przez International Integrated Reporting Council. Działalność pozafinansowa, przedstawiona w raporcie, została przygotowana zgodnie z międzynarodowym standardem GRI Standards i poddana niezależnej weryfikacji.

Wiele interaktywnych narzędzi ułatwia użytkownikowi dostęp do szukanych w Raporcie Zintegrowanym treści - interaktywne wskaźniki efektywności, centrum tabel i wykresów, dokumentów oraz multimediów. PKN Orlen jako partner Programu Dostępność Plus wprowadził w Raporcie specjalne udogodnienia, między innymi syntezator mowy, który pomaga osobom niedowidzącym w odczytaniu tekstu znajdującego się na stronie.Organizatorem konkursu "The Best Annual Report 2018" jest Instytut Rachunkowości i Podatków, a partnerem strategicznym Giełda Papierów Wartościowych. Ideą konkursu jest stworzenie uznanych standardów sporządzania raportów rocznych, zgodnie z obowiązującymi wymogami formalnymi, zaleceniami instytucji międzynarodowych oraz dobrymi praktykami w tym zakresie. Konkurs promuje firmy przygotowujące najlepsze skonsolidowane raporty roczne, sporządzone według MSSF/MSR (rynek regulowany) oraz według MSSF/MSR lub PSR (rynek NC), z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

Raport Zintegrowany Grupy Orlen 2018 jest dostępny pod adresem: raportzintegrowany2018.orlen.pl
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE