ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Studenci Uniwersytetu Morskiego w Enerdze
17.10.2019r. 18:49

Grupa Energa wspiera młodych! Studenci trzeciego roku Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego odwiedzili siedziby Energi Operatora oraz Energi Investu. Wszystko w ramach współpracy Grupy z gdyńską uczelnią. Studenci zwiedzili m.in. laboratoria, mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje GPZ, a także mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

Energa chętnie nawiązuję współpracę ze szkołami, a także z uczelniami wyższymi. Jedną z nich jest Uniwersytet Morski w Gdyni.

- Uniwersytet Morski to nie tylko kadry oficerskie na morzu. Morze - przede wszystkim, ale wielu studentów wie już na początku swojej drogi, że spędzi swoje życie w instytucjach lądowych - podkreślał prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego podczas podpisania porozumienia pomiędzy uczelnią, a jednym z największych dostawców prądu w Polsce, jakim jest Grupa Energa.

Porozumienie pomiędzy Grupą Energa dotyczy Wydziału Elektrycznego - studentów I oraz II stopnia studiów dziennych, a także osób, które uczą się tutaj zaocznie.- Studia wyższe dają młodym ludziom wiedzę potrzebną w ich późniejszym życiu zawodowym - mówi kierujący Grupą Energa prezes Grzegorz Ksepko. - Oprócz tej jakże ważnej wiedzy mamy jednak jeszcze praktyczne umiejętności, które są niezbędne, aby budować swoją pozycję na rynku pracy. Grupa Energa chciałaby umożliwić młodym ludziom nabycie takiej praktyki już od wcześniejszych lat edukacji w szkołach czy na uczelniach. Stąd nasza współpraca m.in. z Uniwersytetem Morskim. Kooperacja Grupy Energa z uczelniami to także odpowiedź na problem luki pokoleniowej, z którym branża energetyczna mierzy się od pewnego czasu. Wierzę, że uda się nam przekonać młodych ludzi, zachęcić ich do pracy właśnie w zawodzie energetyka.

W tym roku akademickim studenci UM mają już możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez pracowników Energi, odwiedzili także siedziby dwóch spółek w ramach zajęć laboratoryjnych. W Enerdze Operator poznali narzędzia stosowane przez dyspozytorów w ich pracy, wprowadzeni zostali m.in. w tajniki systemu SCADA, odwiedzili laboratoria elektryczne oraz chemiczne, a także zwiedzili Główny Punkt Zasilania.

- Dla studentów bardzo ważne jest to, aby zobaczyć firmę "od wewnątrz". Na co dzień nie mamy takiej możliwości, dlatego taka inicjatywa, taka współpraca między naszą uczelnią, a Grupą Energa jest dla nas bardzo przydatna. Dla mnie szczególnie, ponieważ wiążę swoje przyszłość z projektowaniem instalacji elektrycznych czy linii energetycznych - powiedziała Maja Gwóźdź, studentka III roku Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego.

- To, co wiemy z teorii, możemy w takich miejscach odnieść do rzeczywistości, zobaczyć, jak jest to wykorzystane w praktyce - przy projektach, wykonawstwie, przy serwisach - dodał Jan Leśniewski, student III roku Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego. - Możemy dowiedzieć się wiele na temat tego, z czym będziemy musieli zmierzyć się po zakończeniu studiów.

W Enerdze Invest studenci mieli okazję zobaczyć, jak wygląda miejsce pracy projektanta oraz narzędzia niezbędne do realizacji projektów. Poznali strukturę organizacyjną biura projektowego, a także dowiedzieli się, jak przebiega proces inwestycyjny od momentu pozyskania prawa dysponowania terenem na cele budowlane do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Była też niespodzianka - studenci spróbowali swoich sił podczas rozmowy rekrutacyjnej. Specjalnie dla nich przygotowano symulację takiego spotkania.

- Na studiach jesteśmy przyzwyczajeni, że uczymy się teorii, często nie przywiązujemy do niej wagi - myślimy sobie czasami "oby tylko zdać" - zauważył Radosław Grudnik, student III roku Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego. - Kiedy jednak idziemy do jakiegoś miejsca pracy i słyszymy, że praktycy wykorzystują informacje, które znamy z wykładów, otwieramy oczy. To uświadamia nam, że nie warto tylko po prostu studiów skończyć, ale także coś z nich zapamiętać. A to na pewno zaprocentuje.

Współpraca między uczelnią a Grupą Energa zakłada też staże i praktyki. Nie jest wykluczone, że na najlepszych w przyszłości będzie czekać też praca w Grupie Energa.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE