ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nagroda Innowatora WPROST za zieloną elektromobilność
18.10.2019r. 16:35

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała nagrodę Innowatora WPROST w kategorii "Energetyka". PGE została wyróżniona za rozwój kompleksowej infrastruktury dla elektromobilności, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, które w 100 proc. zasilają auta elektryczne korzystające ze stacji ładowania Grupy PGE.

Bardzo się cieszę, że w tym roku nagrodę Innowatora WPROST Grupa PGE otrzymała za swój wkład w rozwój elektromobilności - jednego z filarów transformacji energetycznej w Polsce. Grupa PGE jest liderem tej transformacji i jako pierwsza - i dotychczas jedyna - oferuje możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich swoich stacjach. Projekt ten doskonale wpisuje się w naszą strategię i jest wyrazem naszego odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu - mówi Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.


PGE działa na rynku ładowania samochodów elektrycznych w miastach średniej wielkości oraz regionach uzdrowiskowych. Jest najpoważniejszym partnerem dla samorządów w zakresie budowania infrastruktury stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Właścicielem i operatorem stacji ładowania jest spółka z Grupy PGE - PGE Nowa Energia. Obecnie dysponuje ona już 60 punktami ładowania w 14 miastach w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna jest pierwszą i jedyną w Polsce spółką, której stacje ładowania są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 roku dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Od 2014 roku przyznawana jest na podstawie wyników badania Innovation Research, które weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Wyróżnienie otrzymują najlepsze firmy z najbardziej dynamicznych sektorów polskiej gospodarki.

PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE