ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa traci: pesymizm dot. popytu na ropę, optymizm ws. postępów w handlu USA-Chiny
21.10.2019r. 08:23

Ropa w USA tanieje. Na rynkach pesymizm wśród inwestorów co do perspektyw popytu na paliwa ściera się z optymizmem w sprawie postępów w rozwiązaniu konfliktu handlowego USA-Chiny - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,63 USD, po zniżce ceny o 0,19 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 59,26 USD za baryłkę, po spadku notowań o 0,27 proc.

Na Międzynarodowej Giełdzie Energii w Szanghaju ropa tanieje w poniedziałek o 2,3 proc. do 438,1 juanów za baryłkę.

Wśród inwestorów dominuje pesymizm, że osłabnie globalny popyt na paliwa, zwłaszcza po tym, gdy Chiny podały w ub. tygodniu, że ich PKB w III kw. wzrósł o 6 proc., najsłabiej od początku lat 90., po wzroście w II kw. o 6,2 proc.

Tymczasem jednak chińskie władze mają nadzieję, że stopniowe porozumienie handlowe z USA zostanie jak najszybciej osiągnięte, co poprawiłoby sentyment na globalnych rynkach.
Celem negocjacji obu stron jest zakończenie sporu oraz zniesienie karnych i odwetowych ceł.

W sobotę główny chiński negocjator handlowy wicepremier Liu He poinformował, że w rozmowach Pekinu z Waszyngtonem są postępy i obie strony pracują nad tym, aby osiągnięto częściowe porozumienie.

"Chiny i Stany Zjednoczone poczyniły znaczne postępy w wielu aspektach i zbudowały podwaliny pod porozumienie stron w pierwszej fazie" - powiedział Liu He podczas konferencji technologicznej w Nanchang.

Powtórzył też, że Chiny są gotowe współpracować z USA, aby rozwiązać podstawowe problemy w oparciu o wzajemny szacunek i równość.

Ropa w USA na NYMEX straciła w piątek 15 centów, w całym ub. tygodniu staniała o 1,7 proc., a wobec tegorocznego maksimum notowanego w kwietniu zniżkuje teraz o 19 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE