ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opóźnienie odnogi Turkish Stream daje Ukrainie czas do połowy 2020 r.
23.10.2019r. 08:06

"Kommiersant" podaje, że infrastruktura w Serbii niezbędna do uruchomienia dostaw z gazociągu Turkish Stream będzie gotowa w połowie 2020 roku. Oznacza to, że Serbowie nie będą mieli alternatywy do szlaku ukraińskiego w styczniu przyszłego roku.

Minister energetyki Rosji Aleksander Nowak przyznał, że Balkan Stream, czyli europejska odnoga Turkish Stream przez Bułgarię do Syrii o przepustowości 15,7 mld m sześc. rocznie ma być gotowy w pierwszej połowie 2020 roku. Jeszcze we wrześniu premier Bułgarii Bojko Borysow zapowiadał, że stanie się to do końca stycznia 2020 roku. W październiku rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ocenił, że może się to stać do końca 2020 roku.

Kommiersant przypomina, że umowa z wykonawcą Arkad Engineering zakłada ukończenie budowy w 250 dni kalendarzowych, to znaczy do końca maja 2020 roku. W pierwszym etapie gazociąg ma pozwolić na maksymalne dostawy w wysokości 4 mld m sześc. rocznie. Przepustowość ma wzrosnąć do kwietnia 2021 roku do 12,4 mld m sześc. rocznie.
Bułgaria będzie mogła odbierać gaz Turkish Stream od pierwszego stycznia 2020 roku dzięki rewersowi Gazociągu Transbałkańskiego, ale Serbia będzie musiała nadal korzystać z szlaku ukraińskiego zimą przyszłego roku.

To kolejny argument za utrzymaniem dostaw gazu z Rosji przez Ukrainę, na temat których toczą się rozmowy procesu trójstronnego Komisja Europejska-Ukraina-Rosja. Kolejna runda negocjacji ruszy 28 października. 22 października odbyły się konsultacje techniczne w tej sprawie.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE