ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Sekretarz Generalny OPEC: cena ropy z potencjałem wzrostowym
06.11.2019r. 11:30

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W ostatnich dniach notowania ropy naftowej znów ruszyły w górę. Cena amerykańskiej ropy WTI dotarła do okolic 57 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent dotarły do 63 USD za baryłkę. Dzisiaj rano ceny obu tych rodzajów ropy naftowej odreagowują wzrosty i kierują się w dół, jednak skala zniżek jest niewielka.

Dzisiaj rano cenom ropy naftowej ciążą wczorajsze dane Amerykańskiego Instytutu Paliw, pokazujące większy od oczekiwań wzrost zapasów ropy w USA. Według opublikowanego we wtorek raportu, w minionym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 4,7 mln baryłek, podczas gdy spodziewano się wyniku rzędu 1,5-2,7 mln baryłek. Dzisiaj swoje dane na ten temat przedstawi Departament Energii USA.

W najbliższych dniach dla wyceny ropy naftowej istotny może być rozwój wydarzeń wokół pierwszej fazy porozumienia na linii USA-Chiny, ponieważ pojawiły się informacje, że Pekin naciska Amerykanów o zniesienie większej ilości ceł i ostatecznie nie wiadomo, czy i kiedy porozumienie zostanie podpisane.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Niemniej, w tym tygodniu o sobie przypomniał także kartel OPEC. Sekretarz Generalny tej organizacji, Mohammad Barkindo, powiedział wczoraj, że ceny ropy naftowej mają potencjał do wzrostu w 2020 roku, a przyszłość rynku ropy rysuje się w coraz jaśniejszych barwach. Ta optymistyczna wypowiedź może być sugestią, że OPEC nie będzie naciskał na dalsze cięcia produkcji ropy naftowej w ramach porozumienia naftowego - decyzja na ten temat ma zapaść na początku grudnia, podczas planowanego spotkania przedstawicieli kartelu.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE