ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dziesięć największych rosyjskich firm zgromadziło 116 mld dol.
13.11.2019r. 09:49

Dziesięć największych w Rosji firm, m.in. główne banki państwowe oraz koncern Gazprom, zgromadziły pod koniec 2018 roku 7,5 bln rubli (ok. 116 mld dol.) - podał w środę portal RBK, powołując się na dane służb statystycznych i raporty finansowe tych firm.

Kwoty zgromadzone przez firmy to suma ich środków pieniężnych i ekwiwalentów znajdujących się na kontach przedsiębiorstw.

Na pierwszych miejscach pod względem wielkości zgromadzonych funduszy wśród wszystkich firm znalazły się: największy państwowy bank - Sbierbank i druga instytucja finansowa - Gazprombank. Zgromadziły one odpowiednio 2,3 bln rubli (ok. 35 mld dol.) i 1 bln rubli (15 mld dol.). Kolejny bank, WTB (VTB), znalazł się na trzecim miejscu - posiadał 929,3 mld rubli, czyli ponad 14 mld dol.

Jeśli jednak nie brać pod uwagę banków, które potrzebują większych zapasów pieniężnych, to najbogatszą firmą jest Gazprom, na którego kontach znajdowało się pod koniec 2018 roku 849,4 mld rubli (13,2 mld dol.).
Na kolejnych miejscach znalazły się wielkie koncerny energetyczne: Rosnieft i Łukoil oraz kolejny bank, Alfa. Naftowa spółka Gazpromu, Gazprom Nieft, zajęła miejsce dziewiąte, a wyprzedził ją Surgutnieftiegaz. Pierwszą dziesiątkę zamyka jedyne przedsiębiorstwo spoza branży gazowo-naftowej i ścisłej bankowości: Rosyjska Poczta (Poczta Rossii).

Znaczne zasoby zgromadziło także metro moskiewskie i Rosyjskie Koleje (RŻD). Znalazły się one w pierwszej dwudziestce najbogatszych firm.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE