ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA drożeje kolejną sesję
14.11.2019r. 08:11

Ropa w USA drożeje kolejną sesję m.in. po danych o spadku amerykańskich zapasów surowca - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 57,48 USD, po zwyżce ceny o 0,65 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 62,72 USD za baryłkę, wyżej o 0,58 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim raporcie, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 541 tys. baryłek. Analitycy spodziewali się wzrostu tych zapasów o 1,5 mln baryłek.

W czwartek oficjalne dane o zapasach paliw w USA przedstawi Departament Energii USA (DoE) - po 16.30.
Tymczasem kraje OPEC oczekują spadku produkcji ropy z łupków w USA. Sekretarz generalny kartelu Mohammad Barkindo ocenił, że jest potencjał dużych korekt w dół w wydobyciu ropy z łupków w USA w 2020 r.

Komentarze z OPEC w tej sprawie pojawiają się po tym, jak poważni amerykańscy producenci ropy z łupków, w tym m.in. Pioneer Natural Resources Co., ostrzegli, że boom łupkowy w USA dobiega końca.

Kraje OPEC widzą też możliwość wzrostu globalnego popytu na paliwa - wystarczy, że USA i Chiny zawrą długo oczekiwane - nawet wstępne - porozumienie handlowe.

Ropa w USA na NYMEX zyskała podczas poprzedniej sesji 0,6 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE