ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA odbiła się z najniższego poziomu w tym tygodniu
15.11.2019r. 08:13

Notowania ropy w USA odbiły się z najniższego poziomu w tym tygodniu. Inwestorzy analizują dane o amerykańskich zapasach paliw i śledzą informacje o rozmowach handlowych pomiędzy USA a Chinami - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 56,98 USD, po zwyżce ceny o 0,35 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 62,44 USD za baryłkę, wyżej o 0,26 proc.

Amerykański Departament Energii (DoE) podał, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 2,22 mln baryłek, czyli o 0,5 proc. do 449 mln baryłek, a rynek oczekiwał wzrostu o 1,5 mln baryłek.

Zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,86 mln baryłek, czyli o 0,86 proc. do 219,1 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły za to o 2,48 mln baryłek, czyli o 2,08 proc. do 116,6 mln baryłek.
Produkcja ropy wzrosła o 200 tys. baryłek dziennie i wynosiła w ub. tygodniu rekordowe 12,8 mln baryłek dziennie - podał DoE.

Tymczasem inwestorzy nie spuszczają z pola widzenia doniesień o rozmowach handlowych USA-Chiny.

Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow poinformował, że negocjacje amerykańsko-chińskie w sprawie I fazy dealu handlowego zbliżają się już do ostatniego etapu.

Ropa w USA na NYMEX staniała podczas poprzedniej sesji 35 centów do 56,77 USD/b, najniżej w tym tygodniu.

Od początku tygodnia surowiec w USA stracił 0,5 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE