ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Atak zimy we Francji - 330 tys. gospodarstw domowych bez energii elektrycznej
15.11.2019r. 11:25

Obfite opady śniegu spowodowały chaos komunikacyjny w południowej i południowo-wschodniej Francji. W piątek rano ok. 320 tys. gospodarstw domowych było pozbawionych dostaw energii elektrycznej w departamentach Drome, Ardeche, Isere i Rodan.

"Jest dużo śniegu. Warunki w nocy były trudne i ciężko przewidzieć, kiedy naprawimy szkody" - powiedział stacji BFMTV dyrektor ds. komunikacji w firmie energetycznej Enedis, Robin Devogelaere.

W czwartek wieczorem w departamencie Ardeche zostały uszkodzone dwie linie energetyczne. Pierwszy incydent miał miejsce w godzinach wieczornych w miejscowości Tournon-sur-Rhone. Z kolei w Saint-Julien-en-Saint-Alban przewód linii napowietrznej spadł na dwadzieścia pięć domów. Mieszkańcy zostali ewakuowani przez strażaków i przewiezieni do ratusza, gdzie spędzili noc.

"To wyjątkowa sytuacja, ponieważ opady śniegu są bardzo obfite i występują na małych obszarach, stąd też te poważne uszkodzenia linii energetycznych. Na linie energetyczne spadają drzewa i ciężkie gałęzie, które powodują zwarcia, a lepki śnieg okleja kable zasilające" - przekazał Devogelaere.

W czwartek wieczorem w miejscowości Roche zginął 63-letni kierowca, który z pomocą kilku innych osób próbował usunąć z drogi powalone drzewo. W tym czasie pod ciężarem śniegu spadło na nich drugie drzewo.

W Bourgoin-Jallieu hospitalizowano 27-letniego rannego mężczyznę.
W departamencie Isere ruch kolejowy został przerwany na trzech odcinkach w kierunku Grenoble i zostanie prawdopodobnie udrożniony najwcześniej w piątek po południu.

W okolicy Grenoble panuje chaos na drogach. Kierowcy ciężarówek i samochodów osobowych tkwią w kilometrowych korkach.

Według stacji telewizyjnej La Chaine meteo śnieg padał przez całą noc w regionie Owernia-Rodan-Alpy, ale mniej obficie. Synoptycy zapowiadają dalsze opady w ciągu dnia.

Równina lyońska pokryta została warstwą śniegu o grubości 2-5 cm. Kilkanaście centymetrów białego puchu spadło również w Saint-Exupery w departamencie Żyronda (fr. Gironde) na południowym zachodzie i w departamencie Ain na środkowym wschodzie, natomiast do 20-30 cm w departamentach Isere, Loara, Rodan, Ardeche i Drome. W innych obszarach Francji, w tym w Paryżu, padają obfite deszcze.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 16.11.2019r. 00:01
Może ktoś z klimatologów wypowie się, dlaczego te globalne ocieplenie ocieplają zimy w szerokości geograficznej; Holandia, Północne Niemcy, Polska, kraje bałtyckie, a powoduje silniejsze zimy w południowej Francji, północnej Hiszpani, południowej Austrii czy Włoszech. Wydaję się, że na tym skorzystamy, przynajmniej na zmianie opon.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE