ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd JSW: pozostajemy w kontakcie z Prairie
15.11.2019r. 13:01 15.11.2019r. 12:37

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej odniósł się do pojawiającymi się w prasie i na portalach internetowych informacjami medialnymi dotyczącymi zakończenia umowy o współpracy pomiędzy stronami w sprawie potencjalnego przejęcia przez JSW aktywów górniczych Prairie w Polsce.

Zarząd JSW napisał w komunikacie, iż potwierdza, że pozostaje w kontakcie z Prairie w sprawie potencjalnego przejęcia przez aktywów górniczych tej spółki. Jednocześnie zarząd informuje, że rozmowy toczą się wciąż w ramach wcześniej określonej formuły.

Władze JSW przyznają jednak, że na obecnym etapie rozmów nie doszło do przedłużenia obowiązywania umowy o zachowaniu poufności, w związku z czym wygasła ona w przewidzianym terminie, tj. 28 września 2019 roku. W ocenie zarządu przedłużenie obowiązywania tej umowy nie jest warunkiem niezbędnym do prowadzenia dalszych rozmów z Prairie.

Zarząd JSW zaznacza również, że spółka obecnie pracuje nad aktualizacją strategii Grupy JSW, w tym analizuje potencjalne scenariusze współpracy z Prairie.
- Po przejściu rozmów w kolejną fazę lub wystąpienia innych istotnych zdarzeń (np. podpisanie nowej umowy NDA) spółka przekaże na rynki wymagane informacje - czytamy w komunikacie.

W marcu 2018 roku JSW oraz Prairie Mining zawarły umowę w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy, dotyczącej projektów węglowych Prairie w Polsce. Spółka miała udostępnić JSW informacje o projekcie wydobycia węgla koksowego w koncesji Debieńsko-1 i projekcie Jan Karski. W lutym Jastrzębska Spółka Węglowa i Prairie Mining, w celu prowadzenia dalszych rozmów, wydłużyły do 28 września 2019 roku termin obowiązywania umowy ws. nawiązania potencjalnej współpracy dotyczącej projektów węglowych w Polsce.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE