ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Drugi etap postępowania na dostawę odpadów komunalnych do ITPOE w Rzeszowie
15.11.2019r. 13:14

Rozpoczął się drugi etap ogłoszonego spółkę PGE Energia Ciepła postępowania na dostawę odpadów komunalnych do ITPOE w Rzeszowie. Na tym etapie oferenci zostaną zaproszeni do negocjacji, a potem do złożenia ofert z ceną ostateczną.

PGE Energia Ciepła rozpoczęła drugi etap postępowania, w którym oferenci zostaną zaproszeni do negocjacji, a potem do złożenia ofert z ceną ostateczną.

Spółka zastrzega, że co najmniej połowa określonego w postępowaniu wolumenu odpadów, tj. 35 100 ton, będzie dostarczana do ITPOE z terenu województwa podkarpackiego od kontrahentów, którzy złożą najbardziej atrakcyjne cenowo oferty. Dodatkowo, aby zdywersyfikować dostawy i zabezpieczyć niezakłócone funkcjonowanie ITPOE spółka wymaga, aby odpady dostarczały co najmniej trzy podmioty.

PGE Energia Ciepła wyjaśnia, że takie zastrzeżenia wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa ciągłości dostaw z uwzględnieniem odległości od miejsca odbioru odpadów do miejsca lokalizacji instalacji. Istotne dla PGE Energia Ciepła są również kwestie ekologiczne. Skrócenie dystansu w transporcie odpadów ograniczy negatywne oddziaływanie na środowisko i wpłynie na poprawę jakości powietrza dla mieszkańców Rzeszowa i regionu.

"Przykładamy dużą wagę do współpracy z lokalnymi interesariuszami, dlatego po analizie ofert postanowiliśmy, że co najmniej 50 proc. rocznego wolumenu odpadów o kodzie 20 03 01 wykorzystywanego przez ITPOE będzie zagwarantowane firmom odbierającym odpady z terenu województwa podkarpackiego. Pozwoli to zrównoważyć cele biznesowe z potrzebami lokalnych społeczności" - powiedział Grzegorz Gilewicz, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Całkowita ilość odpadów wytworzonych w gminach położonych poza województwem podkarpackim i zakontraktowanych do termicznego przekształcenia w ITPOE, nie będzie mogła być większa niż 50 proc. wolumenu odpadów.
"Analiza złożonych ofert potwierdza również fakt, że w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu instalacje. Dlatego też PGE Energia Ciepła zainicjowała niedawno podpisanie Listu Intencyjnego na budowę II linii ITPOE, co w przyszłości pozwoli na zwiększenie ilości dostaw odpadów do naszej instalacji" - podkreślił Grzegorz Gilewicz, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Decyzja o ogłoszeniu postępowania jest wynikiem wejścia w życie w dniu 6 września 2019 roku Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku "o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw". Ustawa znosi tzw. regionalizację (status regionalnej instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych) poprzez uchylenie art. 9l.

Celem nowelizacji ustawy jest zwiększenie konkurencyjności na rynku odpadów i zapewnienie gminom możliwości ich przekazywania do instalacji położonych na obszarze całego kraju.

Instalacja Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) należy do PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, produkuje ciepło i energię elektryczną dla miasta i okolic z wykorzystaniem zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości po sortowaniu odpadów z selektywnej zbiórki. Instalacja PGE Energia Ciepła podkreśla, ze ITPOE powstała z wykorzystaniem bezpiecznej i powszechnie stosowanej w Europie technologii, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń do oczyszczania spalin ITPOE spełnia najostrzejsze unijne wymagania w zakresie norm ochrony środowiska.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE