ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W KGHM pracownicy używają elektrycznych hulajnóg
19.11.2019r. 13:12

Pracownicy z Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź poruszają się pomiędzy położonymi w różnych częściach Lubina biurowcami używając elektrycznych hulajnóg. To pilotażowy, proekologiczny projekt, wprowadzony przez miedziową spółkę.

Jak podkreślono w przesłanym we wtorek komunikacie, hulajnogi używane przez pracowników KGHM zostały wyprodukowane przez polską firmę. Rozstawiono je przy biurowcach, pomiędzy którymi poruszają się pracownicy COPI. Odległości pomiędzy tymi biurowcami wynoszą nie więcej niż dwa kilometry.

Pomysłodawca projektu Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny COPI, podkreślił, że używanie alternatywnego środka transportu na krótkich dystansach ma wiele zalet. "Zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska, które jest największe w pierwszej fazie jazdy autem, oszczędzamy czas oraz obniżamy koszty. Hulajnogi są tanie w eksploatacji i znakomicie sprawdzają się w Zagłębiu Miedziowym. Pokonanie jednego kilometra na hulajnodze zajmuje około 3 minut - powiedział Jazownik.
W komunikacie podkreślono też, że pracownicy COPI do przemieszczania się po całym Zagłębiu Miedziowym używają również elektryczne auta. KGHM uruchomił punkty do ładowania samochodów elektrycznych; mogą z nich za darmo korzystać też właściciele aut elektrycznych w regionie.

Rozwój alternatywnych źródeł energii oraz nowych technologii przyjaznych środowisku to - jak podkreślono - jeden z priorytetów strategii rozwoju miedziowej spółki. Zakłada ona zaspokojenie w 50 procentach do 2030 roku zapotrzebowania KGHM na energię elektryczną ze źródeł własnych i OZE.(

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE