ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europejski Bank Inwestycyjny da środki na transformację energetyki
19.11.2019r. 15:17

Mikołaj Dowgielewicz reprezentujący Polskę w Europejskim Banku Inwestycyjnym wystąpił na konferencji poświęconej transformacji energetycznej zorganizowanej w Parlamencie Europejskim - czytamy w BiznesAlert.pl.

- W prasie można spotkać się z nagłówkami, że EBI porzuca wsparcie paliw kopalnych, ale przecież w ramach naszego pakietu są również inne rozwiązania - powiedział, odnosząc się do decyzji Banku o porzuceniu inwestycji gazowych ogłoszonej w listopadzie 2019 roku.

Dowgielewicz przyznał, że nowa polityka pożyczania Banku bazowała na rozważaniach na rzecz dekarbonizacji gazu, jak wesprzeć rozwiązania ryzykowne rynkowo, ale potrzebne do tego, by Europa zachowała pozycję lidera w konkurencji z innymi graczami.
W pierwszym kwartale 2020 roku zostanie przedstawiony pakiet wsparcia inwestycji w energetyce finansowany do 75 procent przez EBI. Bank chce wspierać rozwój paliw niskoemisyjnych, jak wodór. Według polskiego przedstawiciela w EBI powinno powstać dofinansowanie pozyskiwania surowców na potrzeby europejskie ze względu na wyzwania geopolityczne. Nie mówił o tym jakie surowce ma na myśli.

EBI zamierza wesprzeć zmiany w regionach zależnych dotąd od węgla oraz innych paliw kopalnych. - Koperta jest cieńsza, ale wiele zależy od definicji regionów pogórniczych - mówił o środkach na transformację regionów jak Śląsk. Rada Unii Europejskiej zdecyduje jakie będą kryteria finansowania z europejskiego Funduszu Modernizacyjnego - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE