ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron dodaje energii Eurowizji Junior
19.11.2019r. 15:49

Falujące i mieniące się różnymi kolorami konstrukcje świetlne, symbolizujące radość, lekkość i wolność - oto główny motyw scenografii tegorocznego 17. Konkursu Piosenki Eurowizja Junior, której finałowy koncert odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. W konkursie wezmą udział młodzi utalentowani ludzie z 19 państw Europy oraz Australii. Organizatorzy spodziewają się delegacji zagranicznych liczących nawet 400 osób. Tauron jest partnerem tegorocznego konkursu.

- Eurowizja Junior to wydarzenie, które przyciąga uwagę milionów widzów. To świetna okazja, by poprzez nasze zaangażowanie dołożyć swoją cegiełkę do przedsięwzięcia, w którym talenty prezentują młode piosenkarki i młodzi piosenkarze - podkreśla Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. - Angażujemy się w inicjatywy, w których młodzież może się wykazać, a czasem i czegoś nauczyć, w tym przypadku - z pewnością - radzenia sobie z tremą i emocjami - dodaje rzecznik Taurona.

Uczestnicy tegorocznej Eurowizji Junior to młodzi artyści z Polski, Armenii, Albanii Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii, a także z Australii. Przez dwa konkursowe dni: sobotę i niedzielę, 23 i 24 listopada, będą prezentować swoje zdolności wokalne.

Eurowizja Junior 2019 będzie wyróżniać się pod względem scenograficznym. - Postanowiliśmy, że oprawa świetlna będzie nawiązywać do motywu latawca. Myśleliśmy o wietrze, o lekkości, o wolności. Zadawaliśmy sobie pytanie, jak przełożyć ten motyw na język scenograficzny. Stworzyliśmy konstrukcje ledowe w kształcie wstążek - powstał bardzo wdzięczny, przestrzenny element - powiedział Giorgos Stylianou-Matsis, scenograf Eurowizji Junior.

- Chodzi o to, by było tu baśniowo, tak jak dzieci sobie to wyobrażają. Zależy nam, by fantastycznie się tu czuły i aby wiedziały, że światło i multimedia - wszystko to jest stworzone dla nich - podkreślił Adam Tyszka, reżyser światła.

Konrad Smuga, dyrektor artystyczny Eurowizji Junior 2019 podkreśla, że wszyscy, którzy pracują nad tym projektem, dążą do tego, by nie odstawał on rozmachem i profesjonalizmem od "dużej" Eurowizji. - Wszyscy chcemy, by młodzi artyści dobrze się czuli na scenie i fantastycznie wspominali Śląsk, Gliwice i kiedyś chcieli tu wrócić - zaznaczył.

Eurowizja Junior odbywa się w Polsce w związku z ubiegłoroczną wygraną w tym konkursie polskiej reprezentantki, Roksany Węgiel. W tegorocznej edycji konkursu Polskę reprezentować będzie Viki Gabor - laureatka programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior". Młoda wokalistka zaśpiewa piosenkę pt. "Superhero".

Głównym organizatorem wydarzenia jest TVP S.A., która będzie transmitować je na cały świat.

W ramach działań partnerskich związanych z wydarzeniem w Arenie Gliwice będzie funkcjonowała specjalna strefa Taurona, przygotowana zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, czyli "Dziel się radością". Oczekiwanie na występy młodych ludzi uprzyjemnią widzom niespodzianki oraz upominki wręczane w strefie Taurona.

W ramach działań Taurona związanych z Eurowizją 5 listopada uruchomiony został specjalny serwis "Energia Eurowizji" prowadzony wspólnie z "Dziennikiem Zachodnim". Serwis przedstawia kulisy przygotowań do imprezy i zawiera wiele ciekawych informacji o finalistach konkursu, w tym materiały filmowe.

Na najbardziej zagorzałych fanów wydarzenia czekają też nagrody ufundowane przez Tauron. Otrzymają je zwycięzcy quizów zamieszczonych w serwisie "Energia Eurowizji".

Spółka Tauron Sprzedaż GZE sprzedaje energię elektryczną spółce Arena Operator wraz z produktem EKO Biznes. Oznacza to, że sprzedawany produkt w całości lub części powstał w tzw. wysokosprawnej kogeneracji, czyli procesie wspólnego wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Energia sprzedawana w ramach oferty jest produkowana w elektrociepłowniach należących do Grupy Tauron.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE