ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Spółka z GK Orlen promuje Vervę
19.11.2019r. 19:16

PKN Orlen inwestując w sport wzmacnia rozpoznawalność marki w kraju i za granicą. Spółka z Grupy Kapitałowej - Orlen Paliwa została sponsorem tytularnym warszawskiego klubu siatkarskiego. W ramach podpisanej umowy wicemistrzowie Polski od najbliższych zawodów będą występować pod nazwą Verva Warszawa Orlen Paliwa, promując jedną ze sztandarowych marek.

Umowa sponsorska podpisana przez Orlen Paliwa i Projekt Warszawa zakłada wsparcie drużyny siatkarskiej przez trzy sezony. W jej ramach promowane będą marki Orlen Paliwa, Verva, BAQ oraz Ekoterm.

Sponsoring sportowy traktujemy jako inwestycję. Dotyczy to również naszych spółek z Grupy Kapitałowej ORLEN. Aktywność w tym obszarze przynosi korzyści obu stronom. To skuteczny kanał komunikacji z otoczeniem oraz wsparcie sprzedaży i wizerunku. Z kolei sportowcy, kluby czy też całe dyscypliny uzyskują niezbędną dla rozwoju pomoc finansową. Współpraca spółki ORLEN Paliwa z Projektem Warszawa to element naszej strategii, nakierowanej na budowanie rozpoznawalności konkretnych marek. W tym przypadku jest to Verva - mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN Orlen.

Koncern w rozwój polskiej siatkówki angażuje się od blisko dekady. Wspiera reprezentację Polski w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych, co przekłada się na odnoszone przez drużyny sukcesy. Męska reprezentacja obroniła w 2018 roku tytuł Mistrza Świata w Piłce Siatkowej, a także zajęła 5. miejsce w turnieju Ligi Narodów. Natomiast reprezentacja kobiet odniosła kilka cennych zwycięstw na międzynarodowych arenach. Z kolei w siatkówce plażowej aż dwa duety męskie stanęły na podium finałów Pucharu Świata World Tour i znajdują się w pierwszej szóstce światowego rankingu FIVB.

Spółka buduje swoją pozycję poprzez sponsoring sportowy od wielu lat. W 2009 roku utworzyła Grupę Sportową Orlen, do której należy już ponad 40 utytułowanych sportowców, m.in. wielokrotni mistrzowie i medaliści najważniejszych imprez lekkoatletycznych - igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, rozgrywanych zarówno na halach, jak i otwartych stadionach. Członkami grupy są m.in: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400 m (Birmingham 2018), srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016) i Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo.

PKN Orlen finansuje także inne dyscypliny sportu. W barwach funkcjonującego od 20 lat Orlen Teamu występują zawodnicy reprezentujący cross country, enduro, karting, Formułę 1, rajdy samochodowe, WRC, żużel i motoparalotniarstwo. Spółka wspiera jedyny profesjonalny zespół rajdowy cross country w Polsce, którego członkowie uczestniczą w najtrudniejszych i najbardziej wymagających rajdach, w tym kluczowym i prestiżowym Rajdzie Dakar. Do Orlen Teamu należą także inni sportowcy, doskonale znani również poza granicami kraju, m.in. Robert Kubica i Jakub Przygoński.

Na wsparcie spółki mogą liczyć też kluby sportowe z Płocka. PKN Orlen jest sponsorem generalnym drużyny piłki ręcznej SPR Wisła Płock oraz piłki nożnej klubu Wisła Płock. Zaangażowanie się w sponsoring tych zespołów ma nie tylko wymiar biznesowy. To projekt związany ze społeczną odpowiedzialnością i współtworzony z płocką społecznością.

W strategii sponsoringu sportowego PKN Orlen ważny jest też efektywny system szkolenia młodzieży, który pozwoli wyłonić następców dzisiejszych mistrzów. Wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki spółka realizuje program Lekkoatletyka dla Każdego. Z kolei z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej pomaga rozwijać Siatkarskie Ośrodki Szkolne. PKN Orlen aktywnie angażuje się też w system szkoleń organizowanych przez Akademię Piłkarską i Akademię Piłki Ręcznej w Płocku. Natomiast Akademia Orlen Team zrzesza młode talenty w motosporcie, skupiając najlepszych kartingowców w Polsce w wieku od 6 do 18 lat.

PKN Orlen uczestniczy też w programie Szkolny Klub Sportowy (SKS), zainicjowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, który po wielu latach powrócił do polskich szkół. Program objął już wszystkie powiaty i 93 proc. gmin na terenie kraju. Udział w nim bierze blisko 10 tys. szkół, ponad 15 tys. nauczycieli i 320 tys. uczniów.

Swoją rozpoznawalność poprzez sport PKN Orlen buduje nie tylko w kraju, ale też za granicą. W Czechach wspiera klub hokejowy, w Niemczech jest obecny w piłce ręcznej, a na Litwie sponsoruje klub koszykarski.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE