ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Notowania ropy naftowej mocno w dół
20.11.2019r. 10:33

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po spadkowej poniedziałkowej sesji, wczoraj notowania ropy naftowej przyspieszyły zniżkę. Dzisiaj rano presja na niższe ceny ropy naftowej nadal się utrzymuje. Ceny ropy WTI oscylują już w okolicach 55 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent poruszają się w rejonie 60,50 USD za baryłkę.

Stronie podażowej pomogły informacje podane przez agencję Reuters, sugerujące, że Rosja byłaby niechętna pogłębianiu cięć produkcji ropy w ramach porozumienia naftowego. Tego typu informacje napływające na rynek zaledwie dwa tygodnie przed spotkaniem OPEC w Wiedniu (planowanym na 5-6 grudnia) zwiększają niepewność związaną z potencjalnym rezultatem rozmów.

(601x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Grudniowe rozmowy kartelu będą prowadzone wraz z państwami spoza organizacji, które sygnowały porozumienie naftowe, a mają dotyczyć głównie przyszłej współpracy. Powszechnie oczekiwane jest przedłużenie porozumienia naftowego do końca przyszłego roku, jednak prawdopodobieństwo obniżenia limitów produkcji ropy stoi pod dużym znakiem zapytania. Kilka krajów Bliskiego Wschodu już zaznaczyło, że jest gotowa ciąć wydobycie bardziej niż dotychczas, jeśli miałoby to wesprzeć ceny ropy naftowej - jednak są również kraje sprzeciwiające się dalszemu obniżaniu produkcji w obawie przed utratą części odbiorców na rzecz Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem dane z USA także były wczoraj ciosem dla cen ropy naftowej. Amerykański Instytut Paliw (API) podał bowiem, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej wzrosły o prawie 6 mln baryłek do poziomu 445,9 mln baryłek. Zwyżka była prawie sześciokrotnie większa niż wynosiły oczekiwania rynkowe (nieco ponad milion baryłek). Dzisiaj o nastrojach na rynku ropy może więc w dużej mierze zadecydować raport Departamentu Energii, który potwierdzi lub zniweluje wymowę wczorajszej publikacji API.

(601x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE