ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE EC ma umowę z PSG na przyłączenie do sieci gazowej nowej elektrociepłowni w Zgierzu
06.12.2019r. 14:39

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, 6 grudnia 2019 r. podpisała z Polską Spółką Gazownictwa umowę gwarantującą przyłączenie do źródła gazu Elektrociepłowni w Zgierzu, co ma zapewnić zgierzanom bezpieczeństwo energetyczne.

Umowę, która pozwoli na zwiększenie wolumenu spalanego gazu w zgierskiej elektrociepłowni, podpisali Arkadiusz Klinkiewicz - p.o. dyrektora Oddziału Zakład Gazowniczy w Łodzi, Polska Spółka Gazownictwa i Grzegorz Dolecki - dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

- Zależy nam na bezpieczeństwie energetycznym i komforcie cieplnym mieszkańców, czego wyrazem jest podpisana dziś umowa. Rozważana budowa nowych urządzeń, wykorzystujących technologię gazową, pozytywnie wpłynie nie tylko na efektywność energetyczną wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w naszej elektrociepłowni, ale też odegra ważną rolę w walce o czyste powietrze w Zgierzu - powiedział Grzegorz Dolecki, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu. - Ostateczna decyzja inwestycyjna związana z budową nowej jednostki uwarunkowana jest pozyskaniem wsparcia z systemu wsparcia kogeneracji - dodał Grzegorz Dolecki.


Podpisanie umowy rozpoczyna kolejny etap programu inwestycyjnego w PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu. Umowa pozwoli na zwiększenie wolumenu spalanego w Elektrociepłowni w Zgierzu gazu, ponieważ dotychczasowe przyłącze jest niewystarczające dla pracy istniejących jednostek. Dodatkowo z uwagi na konieczne wyłączenie z eksploatacji kotła OF-100, źródła zasilanego węglem brunatnym, analizowana jest budowa nowych jednostek również opalanych gazem. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej i cieplnej, ale też na poprawę jakości powietrza w Zgierzu i okolicy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE