ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępy prac w pakistańskiej elektrowni jądrowej Karaczi
06.12.2019r. 17:21

Chiński koncern jądrowy China National Nuclear Corporation (CNNC) ogłosił zakończenie zimnych testów hydraulicznych bloku nr 2 w elektrowni jądrowej Karaczi w Pakistanie. Dwie jednostki budowane w tej elektrowni są pierwszym projektem eksportowym reaktora Hualong One.


Rzecznik CNNC powiedział, że testy obejmowały sprawdzenie ponad 7200 spawów i 800 połączeń mechanicznych w celu potwierdzenia szczelności układu chłodzenia reaktora pod wysokim ciśnieniem. "Wszystkie wskaźniki osiągnęły zakładane kryteria akceptacji, a jakość i wydajność instalacji spełniają wymagania projektowe". Przebieg zimnego testu hydraulicznego był nadzorowany przez pakistański organ regulacyjny ds. energetyki jądrowej.
Według CNNC pomyślne przeprowadzenie testów na zimno oznacza, że zostały ukończone główne prace konstrukcyjne jądrowej części elektrowni (tzw. wyspy jądrowej), a jednostka weszła w fazę rozruchu. Po testach na zimno zostaną przeprowadzone gorące testy pracy wszystkich systemów elektrowni, a następnie załadowanie paliwa, pierwsze uruchomienie reaktora i na koniec komercyjne wytwarzanie energii elektrycznej.
Budowę energetycznego bloku jądrowego Karaczi 2 rozpoczęto w 2015 r., a bloku 3 w 2016 r. Komercyjna eksploatacja tych jednostek planowana jest
odpowiednio w 2021 r. i 2022 r.
Oprócz dwóch bloków w EJ Karaczi, w Chinach budowane są cztery reaktory Hualong One - dwie jednostki w EJ Fuqing w prowincji Fujian i dwie w EJ
Fangchenggang w Guangxi. Oczekuje się, że wszystkie cztery bloki jądrowe wejdą do eksploatacji komercyjnej w latach 2019-2020.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE