ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje OPEC+ obniżą produkcję ropy o 2,1 mln baryłek dziennie do końca marca '20
06.12.2019r. 17:26

Ministrowie ropy z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową uzgodnili obniżenie produkcji surowca o 1,7 mln baryłek dziennie do końca marca 2020 r. - podano w oświadczeniu po zakończeniu konferencji OPEC+ w Wiedniu. Arabia Saudyjska dodatkowo obniży produkcję o 400 tys. b/d.

Kraje OPEC wraz z sojusznikami, po trwających dwa dni negocjacjach w Wiedniu, doszły do porozumienia o zmniejszeniu wydobycia surowca o 1,7 mln baryłek dziennie wobec cięcia o 1,2 mln baryłek dziennie, które zostało podtrzymane w grudniu 2018 r.

Saudyjski minister energii książę Abdulaziz bin Salman ogłosił w piątek, że Arabia Saudyjska zobowiązuje się do dobrowolnego obniżenia produkcji o 400 tys b/d, co oznacza, że limit dzienny produkcji dla królestwa w Rijadzie wyniesie 9,744 mln b/d.

Daje to łączną obniżkę produkcji ropy naftowej do 2,1 mld baryłek dziennie. Książę Abdulaziz bin Salman wskazał, że osiągnięcie tego celu będzie możliwe tylko, jeśli kraje OPEC+ będą ściśle przestrzegać narzuconych norm. Wcześniej m.in. Irak i Nigeria miały problemy z dotrzymaniem wyznaczonych limitów produkcji.

Trzech z czternastu członków OPEC zostało wyłączonych z umowy (Iran, Libia i Wenezuela).
W ramach OPEC+ cięcia w produkcji obejmą także Rosję i dziewięć innych krajów - Azerbejdżan, Bahrajn, Brunei, Kazachstan, Malezję, Meksyk, Oman, Sudan Południowy i Sudan.

W grudniu 2018 r. państwa OPEC+ obcięły produkcję do 26 mln b/d. Pod koniec 2016 r. państwa OPEC ograniczyły produkcję do 32,5 mln baryłek dziennie. Kraje OPEC+ odpowiadają za ponad 40 proc. wydobycia ropy naftowej na świecie.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58 USD, po zniżce ceny o 0,7 proc.

Ropa Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 63,1 USD za baryłkę, niżej o 0,43 proc.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE