ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA nieznacznie zyskuje
12.12.2019r. 08:11

Ropa w USA nieznacznie drożeje pomimo wzrostu jej amerykańskich zapasów i mocnej zwyżki rezerw benzyny - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58,90 USD, po zwyżce ceny o 0,26 proc.

Ropa Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 64,03 USD za baryłkę, wyżej o 0,47 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 822 tys. baryłek, czyli o 0,18 proc. do 447,92 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). To już szósty tydzień zwyżki tych zapasów w ciągu ostatnich 7 tygodni.
Zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 5,41 mln baryłek, czyli o 2,36 proc. do 234,77 mln baryłek - najmocniej od stycznia 2019 r. Na rynkach popyt na benzynę jest najsłabszy od grudnia 2016 r. i wynosi obecnie 18,4 mln b/d.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 4,12 baryłek, czyli o 3,45 proc. do 123m59 mln baryłek - podał DoE.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA staniała o 0,8 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE